Jak se zbavit plevelu

Od: Datum: 04.05.16 17:28 odpovědí: 5 změna: 04.05.16 22:12

Ví někdo, jak se zbavit na zahradě metry dlouhých šlahounů s ostrými ostny, přiložený obrázek.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.05.16 17:37

Dobrý den, buď mechanicky nebo chemicky. Dobré pracovní rukavice, srpem odseknout u země a vyhrabat. Případně použijete chemii dle doporučení v drogerii (asi Roundup).

Myslím, že je to ostružina (nebo jí něco příbuzného). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.16 17:41

Já bych šlahouny ostružiny přivázala na dráty mezi sloupky nebo na kus pletiva. Nenechávala bych je válet po zemi. A tím bych se mezi šlahouny dostala i k plevelu a pak k plodům. ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.16 17:57

Chemii bych na tohle nedával. Bude trvat dlouho než se ta ostružina zlikviduje. Normálně vezměte rýč, všechno vyrýpejte, zavezte zeminou a nasijte trávu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.05.16 20:18
Samurraj má pravdu. Dávala jsem dokupy "zahradu", na kterou nikdo 30 let nesáhl (kromě sečení trávy pro slepice). Ostružiny jsem vyryla, ale nebyla jsem dost pečlivá a začaly znovu vykukovat. Všemocný Roundup si s nimi poradil tak, že je třetím rokem stále likviduji (bohužel rozrýt již vytvořené zákoutí se mi nechce). Takže pokud se jich chcete doopravdy zbavit, buďte pečlivější než já. S pár malými už se dá žít. M.
doplněno 04.05.16 22:35: @pckop - garlon jsem poprvé použila loni na konci léta, začátku podzimu. Nezaznamenala jsem, že by byl účinnější. Ale uvidíme tento rok, kolik ostružin opět vykoukne.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.05.16 22:12

Já bych zase do toho chemií šel. Kolikrát tady zaznělo, že roundup a přípravky tohoto typu zlikvidují vše zelené. Na ostružinu a další to neplatí. Zakupte přípravek Garlon a postupujte podle návodu v přípravku. Pak nemusíte nic kopat. http://www.agromanualshop.cz/garlon-new-250ml/

doplněno 04.05.16 23:31:

Mono, je jasné, že žádný přípravek není účinný na 100%. Prostě takový neexistuje. Jde o účinnost v daném případě. Na ostružinu je garlon účinější než roundup.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.