Jedle plstnatoplodá usychá

Od: Datum: 02.05.16 17:02 odpovědí: 6 změna: 04.05.16 09:24

Dobrý den,

dcera měla na vánoce žívý stromek JEDLY PLSTNATOPLODOU COMPAKTA.Po vánocích ji přivezla na chalupu a zasadily jsme jí do země,ale zdá se mě ,že pupeny jsou málo nalité a jehličí ze spodu stromku schne.Prosím nechá se tato krásná jedle zachránit?Za každou radu moc děkuji.Vláďa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.16 18:04

Měla ji na vánoce doma a dala ji rovnou ven? Máte ji nasázenou na slunci, ve stínu, kyselost půdy, zálivka, hnojení. Nejsou informace.


doplněno 02.05.16 18:24:

Mohl se tam podepsat ten přechod z tepla bytu do zimy. Pokud máte stromek v bytě, má se dát na čas do chladna a potom teprve ven. Přiměřeně zalévejte (neutopte), nehnojte a doufejte. Podle mě nemůžete nic jiného dělat.


doplněno 02.05.16 19:51:

Že schne jehličí normální není a hnojení nezakořeněných stromků je často to poslední, co se dělá než zahynou (tím přihnojením) úplně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 18:18

Ano měla ji doma asi 10 dnů a po těch 10 dnech ji dala ven.Venkovní teplota byla okolo 8 stupňů a je v polostínu, do 11 hodin ve stínu,ostaní doba slunečná,půda byla kyselá ,ale nehnojená a pravidelně zalévaná.

Od: ben®
Datum: 02.05.16 18:22
avatar

Dobrý den, možná by stromek zachránilo hnojivo viz odkaz. Je to vhodné, když jehličnan začne hnědnout. Zdravím!

http://www.forestina.cz/produkt/horka-sul-100

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.05.16 18:33

To, že padá jehličí je přirozené. Zasadiily jste ji po vánocích? zalili jste? Podívaly jste se na kořenový bal? Byly tam vůbec nějaké kořeny? Živé stromky zakoupené na tržištích, no tomu bych nevěřila. Nejlépe je kupovat v zahradnictví.

Dřeviny obyřejně neumrznou, ale uschnou. Zkuste větvičku, jestli je ohebná a po rýpnutí zelená, tak je vše v pořádku. Nenechte se odradit. Téměř každá rostlina, která se přesadí, si mu sí zvyknout, zakořenit, někdy to trvá i dva roky. Zalévejte, ale neptřemokřujte. Pomůže i rosení, rostlinám to dělá dobře, ale pozor na slunce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.16 12:26

Dobrý den,

ano zasadily jsme ji po vánocích,kořenů bylo plno,ale byly hnědé a pak jsme ji zalili a do dnešního dne nehnojili.Jedle je koupená v zahradnictví.Větvička co byla nejvíce zahnědlá praskla,ale další,které jsme zkoušeli byli ohebné a po rýpnutí zelené.Větvičky zahnědlé směřují na jih a tak je možné,že jsou popálené od sluníčka.Máme ji pohnojit? Děkuji moc.

Datum: 04.05.16 09:24

Balatko, jehličnany mají tendenci v zimních měsících ochránit jehličí tak, že hnědnou, na jaře zase dostanou "svoji" barvu. Větvičky, které jsou hnědé a praskají, ostříhejte, ohebné i když hnědé nechejte. Přihnojte hnojivem na dřeviny, ale nepřehnojte. Zalévejte, nejlépe tzv. kapénkově, pomalu, aby se závlaha dostala co nejhlouběji ke kořenům. Největší chybou je, že zaléváme jen po povrchu, a myslíme, ta máme zalito, vždyť zalévám každý den! ale jednu konev k 10ti rostlinám, špatně! raději opatrně, pomalu 2,3 konve za týden k jedné rostlině. Jak veliký jste měla bal? 40-50 cm? až tam se musí vláha dostat, ne jen 10cm na povrchu. Ať se zadaří.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.