Zkroucené listy surfinie

Od: Datum: 28.04.16 12:23 odpovědí: 12 změna: 29.04.16 15:04

Poradí někdo, proč se mi u surfinií začaly kroutit listy?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 28.04.16 16:21

Obávám se, že rostlinky jsou napadeny virózou. Důsledek přešchletění, množení nezdravých napadených rostlin a pod. Nezodpovědný pěstitel, prodejce. Tolik ve stručnosti. Je toho více a pokud si zadáte Viroza rostlin, dočtete se toho mnoho o této chorobě. Kde jste je koupila?


doplněno 28.04.16 16:27:

oprava : přešlechtění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 18:51

Koupila jsem je z baumaxu :( byly krásné tak je mi divné že je to choroba :( je na to nějaký postřik?

Datum: 28.04.16 19:02
avatar

A nejsou tam náhodou mšice? já bych to zkusila postříkat tím přípravkem proti savým a žravým škůdcům. Ale ještě bych počkala a listy dobře prohlédla. Ono to totiž v dnešní době není žádná záruka kde to koupíte. Je jim to úplně jedno. Pěstují to v obrovských množírnách, hnojí to hnojivem které Vy vůbec neseženete a je jim úplně jedno, jestli to někomu doma chcípne. A dokonce je jim jedno, jestli to chcípne rovnou v obchodě. Vidím to přímo na vlastní oči třeba v Penny, nebo jinde. Mají to tam víc jak týden a ani to nezalijí, nakonec to dají se slevou a když to nikdo nekoupí, tak to jednoduše vyhodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 28.04.16 20:01

Jak píše suzymon. Prohlédněte důkladně napadené listy ale nezdá se mi, že by to byly mšice. Nechte truhliky v teple a se zálivkou to nepřehánějte. Vyčkejte jak to bude vypadat v dalších týdnech. Co vím, na virózu postřik není. Tady jedině likvidace a dále nerozmnožovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 20:23

Listy jsem prohlédla a opravdu na nich nic není, původně jsem si právě říkala, zda nejsou přemokřené, takže jsem zeminu nechala úplně vyschnout a jsou v zimní zahradě, takže tam mají teplo i sluníčko...Jedna paní mi radila postříkat právě hnojivem, tak to ještě vyzkouším a budu doufat, že nebudu muset všechny zlikvidovat :( mám jich dost...

Datum: 28.04.16 20:25

Naprosto souhlasím, zrovna dnes jsem na ně v penny koukala, má to 3 listy a už kvetou, kdo ví čím to hnojí, ale jsou ve stavu, které bych si nikdy nekoupila. Bohužel ani krásné, narostlé, bohaté rostliny není záruka zdravých kytek...

Datum: 28.04.16 21:37

Viroza to není. Mě to připadá přehnojené. Do čeho jste sázela, nepřidávala jste nějaké hnojivo? Nelikvidovat, ale počkat.


doplněno 29.04.16 14:00:

Každá rostlina je jinak citlivá ke koncentraci hnojiv v půdě, na co již reaguje jeden druh, tak druhý nemusí.. Zalévejte normálně (nepřelévat ani nesušit) pouze vodou, přihnojování nejdříve za měsíc, spíše za šest neděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 22:48

Sázela jsem do zeminy pro surfinie a po 14 dnech přihnojila, ale máte pravdu, přijde mi že se zkroutily po tom, co jsme to přihnojila (opět hnojivo na surfinie) :( ale už je to přes týden co jsem přebytek vody vylila a již nezalévala, takže v zemině už určitě hnojivo není...myslíte že je možnost, že se to ještě srovná?

Datum: 29.04.16 03:42

To jste si udělala přehnojením - zemina obsahuje hnojivo a to stačí nejméně na 6 týdnů a mladé rostliny opravdu nepotřebují hned po zasazení hnojit . Takže vydržte a zatím nehnojte . Nechte je žít ... vzpamatují se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jofa®
Datum: 29.04.16 09:49

Můj názor je, že pokud jste to přihnojovala dle návodu a nedala tam několikanásobně silnější dávku než doporučovanou, tak to přihnojením rozhodně není. Mám své zkušenosti, které srovnávám. Taky tam na fotkách vidím , že ty menší jsou relativně zdravé. Zálivku mírnou a zkuste rosit na list.. Jestli to máte samozavlažovací truhlíky, tak tam žádnou vodu nelejte. Pro některé rostliny jsou samozavlažující truhlíky "hrob", zejména v dlouhotrvajícím chladném počasí. Vodou v této fazi růstu šetřte, ale nikoliv vysušit. Pěkné a kvalitní surfinie je nikoliv věda, ale náročné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.16 12:09

jj, přihnojovala jsem dle návodu. Ale je pravdou, že se zkroutily po tom co jsem je přihnojila...Dnes jsem je dala ven na sluníčko, zemina je jen mírně zalitá, spíše suchá, tak budu doufat že se to srovná. Je třeba zvláštní že těm million bells nic není. A ano, mám samozavlažovací, ale vodu v nich ted nemám...

Datum: 29.04.16 15:04

Myslím, že sluníčko jim moc dobře neudělá - dostávají děsné šoky. Nejprve děsnou dávku hnojiva , nyní slunko a co přijde potom?Nechte je v klidu někde v nepřetopené místnosti a ven dejte až po zmrzlých.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.