Zničím plevel, když uříznu nadzemní část?

Od: Datum: 02.05.16 10:51 odpovědí: 12 změna: 05.05.16 09:28

Máme pampelišky, ale v hodně tvrdé půdě, je jich hodně, vytrhávání i s kořenem je pracné.

Moje otázka zní: Zničím plevel, když uříznu nadzemní část? Samozřejmě, že pak ještě třeba jednou vyroste, ale když potom odříznu tu nadzemní část podruhé, už by podle mě mělo dojít k oslabení -vysílení kořene. Nebo ne?

děkujeme

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 02.05.16 10:53

Zničí se při pravidelném(téměř týdenním) sečení trávy. Za pár měsíců...

Samozřejmě je lepší varianta trochu jedu na rostlinku, aby se jí ty kořeny zničily.

doplněno 02.05.16 12:29:

njn, já to psal jen ze své zkušenosti - trávník s pampeliškou... poséct pravidelně a doplňovat travní semeno.. můj trávník tu pampelišku prostě časem zaroste...

Nechci bojovat tím jedem, protože mám kočku, děti, stromky,... a nemám rád jed...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.05.16 09:20

Nad

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.05.16 10:55

pampelišku? - v žádném případě, pouze jí podporujete růst. Protože jich máte mnoho, nezbývá než koupit pořádný herbicid a postříkat je - např. Randoup a pod.

Datum: 02.05.16 11:32

Pampelišku zničíte jedině totálním herbicidem. Pokud odříznete nadzemní část, vyroste naopak z jednoho kořene pampelišek několik a bude rostlina sílit. Pampeliška má jeden silný centrální kořen a z něj mnoho drobnějších, pokud kořen nasekáte na kousky, z každého kousíčku vyroste nová rostlina.

Datum: 02.05.16 11:39

Odstraňováním nadzemní části pampelišku nezlikvidujete. Musíte použít totální herbicid např. Roundup. V trávníku selektivní herbicid např. Bofix. Nenechte vysemenit. Otázkou jsou okolní plochy. Jestli sousedi mají na zahradách pampelišky a vítr k vám bere semena, je to nekonečná práce. Nebo se s pampeliškami smiřte. Krásně kvetou a můžete dělat pampeliškový med z vlastních zdrojů.

Datum: 02.05.16 11:59

Musíte použít buď totální herbicid (roundup) apod. nebo nějaký selektivní pokud to budete stříkat v trávníku, který nechcete zničit. Co se nezniční postřikem, vzít malou, ostrou zahradnickou lopatičkou a vyrýpnout i s kořeny. Já na trávníku nemám jedinou pampelišku ani sedmikrásku a minimum ptačince...jinak pouze krásný, zelený trávník.

Datum: 02.05.16 12:59

Ne. Ufikněte plevelu vršek a on tím silněji poroste do kořene. Pampelišku musíte vyrýpnout rýčem na plevel. Ještě horší neřád je Bršlice kozí noha, lidově zvaná gerhák. Vezměte na něj kosu a za měsíc ho máte o metr dál. Na gerhák musíte vzíty rycí vidle, dobře přesívat a kořínky důsledně vytahovat a vyhazovat.

Datum: 05.05.16 06:42

Nedavno jsme se bavily o tom, jak se pampelišky brání častému sečení. Ony ty potvory jsou schopné vykvést skoro v zemi, aby se pomnožily. Dal bych každé líznout RONDUPU, bylo by po ní. Štěteček a do středu jednou máznout, kočkám neublíží, dotekový herbicid.

Od: lego®
Datum: 05.05.16 07:40

Vzdyt jsou ty Pampelisky tak krasne a plne bzuciciho hmyzu..

Datum: 05.05.16 09:21

Zdravím.!

Jelikož se na zahradě snažím chemii všemožně vyhnout, tak takovéto

"potvůrky" likviduju mechanicky. K tomu účelu jsem vykutil "vraha" Pampelišek+Bodláků.

3-4x se to zapíchne okolo potvůrky a jde to vyndat jednoduše i s kořenem.

Do vzniklé díry naliju vařící vodu z konvice a poté zasypu čistou hlínou a semínkem trávy.

Chápu, vypadá to pracně. Taky je, ovšem úspěšnost likvidace je takřka 100%. A BEZ chemie.

Datum: 05.05.16 09:23

Nad pampeliškou nelze zvítězit ! to je boj který nelze vyhrát.S pampeliškou bojuji bez hebicidů mauálně už asi 4 rok.Vydloubávám a vydloubávám a vydloubávám.Nepomáhá to.Dnes už nemám trávník ale už jen pampeliškový žlutý pozemek.Ještě se táhnou u země že už to sekačka ani nevezme.Ač jsem zastánce přírody a žádného chemického hnojení a ničení,boj vzádám a bohužel musí nastoupit chemie.Zítra ač se mi nechce jdu koupit Travin a ukončím to...

Datum: 05.05.16 09:28

Když už chemie, pak samozřejmě selektivní herbicid, který ničí pouze dvouděložné plevele.

http://www.zbozi.cz/vyrobek/a…plevel-stop-selektivni-50-ml/

Třeba toto. Ale v okolí záhonků bych to nepřeháněl. Pokud je jen trávník, budiž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.