Carnivorous - jak pěstovat?

Od: Datum: 20.04.16 16:41 odpovědí: 6 změna: 24.04.16 08:22

Dobrý den koupila jsem si carrnivous a nevím jak ji mám pěstovat.Co všechno potřebuji k pěstovaní .děkuji štastná

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.16 17:01

Bude třeba upřesnit, o kterou masožravou rostlinu se jedná. Jsou jich tisíce.

Ohodnoceno: 3x

Od: bohumila
Datum: 21.04.16 09:45

Dobrý den, zakoupila jsem si pokojovou kytku CARNIVOROUS MIX a nevím jak se pěstuje ,tím prosím o radu, moc se mi líbí,a chtěla bych se jí naučit pěstovat .děkuji štastná.

Datum: 21.04.16 11:02

bohumilko, rádi vám poradíme, ale jak napsala kapka naděje CARNIVOROUS je všeobecný latinský název pro masožravé rostliny a MIX není žádný její konkrétní název, to si jenom na prodejně zjednodušili při více druhů masožravek za stejnou cenu( kvůli kódu) pojmenování jako mix rostlin. Jestli chcete poradit a neznáte název, jediné řešení je vyfotit a vložit ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.16 23:38

¨Přesně tak, jak napsal strejc, nebo alespoň vložte foto. ak zatím jenom všeobecně. Masožravky vyžadují, až na pár vyjímek(např.mucholapky-těm, se daří v zastíněném vlhkém prostředí), více světla.Čím více světla jim poskytnete, tím lépe. A protože jejich přirozeným výskytem jsou močály, bažiny i vlhké louky, květináč s rostlinou můžete mít tvale ve stojaté vodě. K zalévání musíte vždy používat odstátou vodu, nikdy nezalévat přímo z kohoutku. Většina masožravek totiž nesnáší chlor. Masožravky se nikdy nehnojí,dokáží se hnojit sami,tím, že loví hmyz, proto je také nemusíte přesazovat, jedině kdyby se již do květináčů nevešly.

Datum: 21.04.16 00:03

Dobrý den. Carnivorous je společné označení masožravých rostlin. Takže napište přesně o jaký druh se jedná, aby bylo možné poradit Vám konkrétněji. A zde se dozvíte též hodně informací a přímo od pěstitelů:

http://www.darwiniana.cz/masozravky/

Datum: 24.04.16 08:22

Dnes má můj vnouček svátek a spolu jsme minulý týden vybrali, jako dárek, masožravku http://www.darwiniana.cz/vamr/?page=slovnik&id=253:) Paní prodavačka v OBI, nám udělala školení a já jsem rostlinku, podle jejich pokynů zasadila. Do větší, skleněné koule jsem nasypala, ve vysoké vrstvě rašelinu, kterou jsem trošku odlehčila pískem a rostlinku do ní zasadila. Venku jsem odrýpla pláty mechu a všechnu zeminu kolem rostlinky jsem obložila. V té kouli je jako ve skleníčku. U Vietnamce jsem ještě koupila kropicí lahvičku. Jako vždy, jsem rostlince řekla: "Já už jsem udělala všecko, jak nejlépe jsem uměla. Jestli chceš žít, tak se musíš snažit." Včera si ji malý, velmi pyšně a šťastně, odvezl. ;) Tvá masožravka je taková jako tady, na obrázku?

doplněno 24.04.16 17:11:

Paní prodavačka ještě říkala, že když mají doma sítě a rostlinka nemá šanci si mouchu chytit. bude si brát žininy z rašeliny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.