Koupit křovinořez HECHT?

Od: Datum: 19.04.16 21:42 odpovědí: 3 změna: 03.07.17 09:10

Zdravím všechny zahrádkáře,

tatínek (80 roků) uvažuje o koupi křovinořezu HECHT BTS 146 a nebo 142. Máte někdo s těmito stroji zkušenosti? Nebo lze za cca stejnou cenu (do 3.500 Kč) koupit něco lepšího?

Potřebuje sekat hlavně vzrostlou trávu na poli 30 x 100 m. Nic udržovaného, volná, neohraničená a nerovná plocha bez přístupu k el.energii.

Děkuji

Nisla


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 19.04.16 22:35
Tatínek by měl asi nápad přehodnotit. Kupte něco osvědčeného, bohužel pro vás ale dražšího. S těmito výrobky bude nejspíš brzy nešťastný.
Ale jestli mu bude stačit sekat to 2 roky, tak klidně.
To už raději kosu, nebo dát 2 stovky za posekání sousedovi.
doplněno 19.04.16 22:45: Teď koukám pořádně na rozměry, není to 300 metrů, ale 3000, to by dvě stovky nespravily.
Ale tyhle křoviňáky bych tím pádem vůbec nebral, mám zkušenost na menší ploše se značkou dost negativní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 11:33
avatar

Zdravím,
s křovinořezy od Hechtu zkušenost nemám (s jinými značkami křovinořezů ano). Mám sekačku (rotační) od Hechtu a spokojenost téměř maximální.
K sečení pole (louky) podle vašeho popisu.
Neudržovaná plocha (tj. nerovná, s podrosty staré trávy) s vzrostlou trávou v ploše 3.000m2 je práce pro výkonný profesionální křovinořez (ne že by to nešlo i takovou hračkou, na jakou se ptáte, ale bude to trápení obsluhy i stroje) s profi vybavením a pro sekáče v plné síle (rozhodně ne pro člověka ve věku 80.let a to i kdyby to chtěl sekat postupně, tj. každý den kousek - po max. týdnu to vzdá ať chce nebo nechce, protože je to dřina neskutečná).
Sekával jsem podobné plochy před cca 10 lety (ve věku něco málo přes 40) profi strojem s profi vybavením a měl jsem toho vždycky za 8 hod směnu plné zuby. Dnes mám na starosti zahradu známého o rozloze 1.000m2 v podobném stavu, poloprofi vybavení a po několika letech sekání křovinořezem jsem zkonstatoval, že zdraví mám jen jedno a otrok také nejsem, koupil rotační sekačku Hecht s 4 rychlostním pojezdem a raději tu zahradu seču 4x za rok s ní (tráva se nesbírá, po vyhození zadním výhozem se nechává ležet a zetlít) než 2x za rok s křoviňákem a pak to ještě shrabat (což je nutnost, jinak do staré posečené trávy proroste nová a sečení v tom je neskutečná dřina i s noži místo struny).
Pro tuto plochu jednoznačně doporučím sehnat někoho s traktorem, ať to poseče - vyjde to nejlevněji a bude to enjrychleji hotové. Pokud se tam traktor nedostane z technických důvodů, pak posečení zadejte, ale počítejte s tím, že levné to nebude (několik tisíc Kč). Sekat to svépomocí je jako nouzové řešení pro chlapa ve věku do 40 (možná 50, v nouzi nejvyšší i 60) let, pro muže ve věku 80 roků ani náhodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanuh
Datum: 03.07.17 09:10

Koupil jsem křovinořez HECHT 142. Ještě v záběhu se zadřel motor. Mazal jsem olejem Garden2T, který mi doporučili přímo v prodejně HECHT, kde jsem křovinořez kupoval. A to v doporučeném poměru 1:30 pro záběh. Ačkoliv jsem postupoval dle návodu, reklamaci mi neuznali. Takže s tou zárukou to není zase až taková výhra. Proto doporučuji křovinořez jiné značky !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.