Jak na řídky trávník? ledek?

Od: Datum: 19.04.16 09:52 odpovědí: 5 změna: 19.04.16 13:19

dobrý den. Mám loni vysazený travnik. Bohužel až na 3tí pokus. První 2 mi dycky na druhý den smyl totální liják. Ale vždycky se něco uchytilo. Pak sem to prohrabal zasel znova ... Ted je mistama travnik jako tako pěkný, a místama jsou takové díry (že není tráva), jen udusaná hlína. (ale to je cca 10cm kolečka) a někdy jsou po hromadě třeba 4, a někdy je jich cca 20. Je to ruzné a ten travnik je takový řídký

když na travnik rozhažu ledek vapenaty...zhoustne mi travnik? hlavně v těch mistech co potřebuji? Nebo něco jiného? Nebo jak ty prazdná místa zatravnit? Zaset znova? ale hrabkama se do toho fakt moc nedá, a jak rozhažu travu jen tak, tak asi se nepříjme, nebo jo?

děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 09:53

Já taky dělal trávník asi na třikrát než se to pořádně chytlo. Ono se to rozroste pravidelným sekáním nebojte se. Na podzim, na jaře a v létě přihnojit hnojivem na trávníky a máte prales. A samozřejmě čistit od plevelů a z jara zvertikulovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.16 10:20

dáte mi tip jaké hnojivo nebo jaký postřik na plevely? díky

Datum: 19.04.16 10:26

Jméno vám neřeknu. Ale vše jsem kupoval v Bauhausu, jak hnojivo tak postřik. Jinak ten postřik působí na pampelišku, sedmikrásku, ptačinec... neúčinný na kopřivu (vlastní zkušenost) hnojivo jsem kupoval v plastovém kýblu. Ono je teda úplně jedno jestli to poházíte ledkem nebo hnojivem z obchodu, udělá to podobnou službu, jen je dobré to neházet rukou, ale pořídit si rozmetadlo (já mám rozmetadlo ruční asi za 500Kč na kličku) a dělá to kvalitní práci.

Datum: 19.04.16 10:25

je to otázka jak hezký chcete trávník a kolik tam těch koleček je. Pokud jich je hodně a chcete hezký trávník tak bych to podsel ještě jednou. Jinak se samozřejmě rozroste a čím častěji budete sekat tím více bude odnožovat do stran. Hnojivy to podpoříte, aby to bylo rychleji. Jen riskujete, že trávník bude drnovitý což lze trochu potlačit jarním a podzimním prořezáním - vertikutací.

Hnojivo na jaře vychází nejlépe močovina 30kč/kg (lze sehnat i za půlku) nebo ledek vápenatý nebo lépe amonný. Klasické NPK taky stačí) doporučuji hledat s vyšším obsahem dusíku tj 15% a více.

Zrovna včera jsem vyčetl, že za ROK by na trávník mělo přijít 15-25g/m2 čistého dusíku. Podle toho si můžete udělat plán a spočítat kolik jakého hnojiva potřebujete. Na jaře stačí čistý dusík, ovšem v létě bez draslíku bude tráva trpět a na zimu potřebujete taky více draslíku.

Postřik na plevel používám Bofix, který nezahubí trávu. Existují i více selektivní např jen na pampelišku apd.

Od: poletusak
Datum: 19.04.16 13:19

Holá místa bych dosila, stačí narušit udusaný povrch a dosít ručně jen ta holá místa (pokud nebude pršet, tak zalévat, dokud tráva nevzejde), jinak to chce trpělivost, někdy to trvá i pár let, než se trávník rozroste. Chce to pravidelně sekat (ale ne moc, vždy tak o 1/3 výšky, to je důležité, jinak nemá sílu se rozrůstat), občas přihnojit, výběr hnojiv je veliký, poradí v každém zahradním centru. Opravdu to chce trpělivost, my se koberce jak z katalogu dočkali asi třetí rok od výsevu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.