Bílý povlak na růži

Od: Datum: 05.06.16 19:12 odpovědí: 9 změna: 07.06.16 00:05

Zdravím. Dnes jsem našla na jedné růži bílý poprašek a poupata jsou taková zakrnělá. Asi to je padlí, nebo nějaká mrcha žravá. Postříkala jsem to tím přípravkem Discus, ale nejsem si jistá, že to je ono. Postříkala jsem raději všechny růže, protože mám dojem, že mi začíná i ta černá skvrnitost na jiných růžích. Asi je to počasím. Posílám foto, jestli jsem to správně odhadla, protože jsem našla i takové zkroucené listy dovnitř. To by zase mohla být ta vlnatka růžová. Člověk už neví čím stříkat dříve. Také mám problém se mšicemi. Za jak dlouho můžu postříkat proti mšicím, když jsem ty růže ošetřila tím Discusem? Děkuji za pomoc. S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.16 19:32

Je to padlí, mšice stříkněte klidně zítra.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.16 19:47

Pckop, díky. Nebyla jsem si jistá.

Datum: 05.06.16 19:54

pozor při postřiku na sluníčko - stříkejte když nesvítí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.16 00:56

Ahoj suzy, jakmile objevím na růži padlí, napadenou část se vyplatí odstřihnout a růži přihnojit draslíkem. Postřik provádím až tehdy, pokud by růže byla už silně napadena.

Datum: 06.06.16 07:52

Alenko, to už je pozdě, já to postříkala včera. Můžeš mi napsat jméno toho hnojiva? Já to hnojím tím "Plod a květ" . Ale teď jedu na nákup, tak se zeptám v drogerii, jestli budou vědět.

A pro Hahanaj, stříkala jsem bohužel za sluníčka, tady mi svítí až do devíti hodin večer a už se mi nechtělo čekat až zaleze. Snad jsem to nepokazila.

Datum: 06.06.16 10:26

Suzy, Agro síran draselný

doplněno 06.06.16 14:04:

Suzy použij tedy Substral na růže je výborný. Je v něm draslík také zastoupen a navíc máš jistotu, že růži nepřehnojíš. Živiny se uvolňují postupně. Hezký den

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.16 12:09

Alenko, díky, tak to mi teda nedali. Dali mi hnojivo Substral na růže. Tak tam musím znova.

doplněno 06.06.16 19:21:

Pckop, jelikož jsem ho koupila, tak to opíši.

ES NPK 27+15+12 se stopovými prvky. Celkový dusík jako N 27% z toho amonný 3,0%,dusičňanový 3,6% a močovinový 20,4%.Fosforečnan rozpustný ve vodě P2, O5 15%vodorozpustný draslíkstopové prvky bóru,chelátu mědi a chelátu železa. chelátu zinku a manganu. Vše v rozpustné formě. Je to psáno malým písmem. Stojí to 75 Kč.a je toho 300g.

doplněno 07.06.16 07:40:

Alenko a Pckop, já koupila co měla v obchodě a co mi doporučila. Tady je vidět, že dnes v těch prodejnách nejsou odborníci a člověk to musí vědět sám. Dnes všude pracují lidé kteří nemají ani šajn o tom co prodávají. Dříve byl v každém květinářství zaměstnán opravdový zahradník, dneska si otevře květinářství každý, koho napadne mít nějaký obchod a vůbec neví co prodává. A tak je tomu ve všech obchodech. Jsou to jenom prodavači, bez znalostí v oborech. Elektro, řeznictví a tak dál. V jednom řeznictví prodavačka nerozeznala kýtu od plecka. *ee*

Tak děkuji za rady a půjdu si sehnat co mi doporučujete. Nakonec si mohu koupit obojí, ono se mi to neztratí.

Datum: 07.06.16 00:05

Suzy, taky mě to mohlo napadnout*zed*, ty jsi koupila vodorozpustné hnojivo pro růže a já jsem se domnívala,že jsi koupila toto

Datum: 06.06.16 16:42

Hrdaaleno, je možno někde dohledat u Substralu obsah a formy živin. Všude nacházím, že je pro profesionály, výborný, a bla, bla, ale konkrétního nic.

doplněno 06.06.16 20:15:

U rostlin napadených padlím se doporučuje přihnojení draslíkem a sírou, což spevní pletiva rostliny. Odpovídá to síranu draselnému. Toto hnojivo bych k napadené růži nepoužil, protože draslíku tam moc není, ale je tam poměrně hodně dusíku, i když ve formě močoviny. Suzymon, tohle hnojivo si nechte na zdravé růže, pro napadenou kupte síran draselný.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.