Strunová sekačka_problémy se strunou

Od: Datum: 16.04.16 20:20 odpovědí: 5 změna: 17.04.16 18:51
avatar

Začala růst ráva a tak jsem vytáhl strunovou sekačku Gardena, stará cca 6 let,používána minimálně.Po chvilce se namotala struna pod cívku, podruhé vyskočila krytka včetně cívky,potřetí se zauzlovala struna na trávě a tím se zablokovala. Protože je samonastavitelná délka struny vyvaroval jsem se i doteku země.V úmělohmotném kroužku jsem vytvořil nový otvor pro vedení struny.Koupil jsem i předepsanou sílu (1,3mm) s tím, že by to mělo být v pořádku,ale není. Uvažuji,zda není třeba vyměnit cívku,ale stojí kolme 300 Kč,to už je snad lepší koupit novou strunovku.

Nikdy jsme takové problémy neměl. Nevíte,kde je chyba?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.16 21:54

Ahoj.

Podobnou potíž jsme vyřešili použitím silnější struny. Použila se 3mm a to tak, že se pod unašeč zastrčily dva kousky ve vnitř se zádržnými uzlíky. Délka se nastavila jako u originálu. Výdrž to mělo neskutečnou. Jen se muselo u elektrického pohonu dodržet čas na vychladnutí. Pomáhalo i roztáčení na prázdno. Budeš mít odvahu jít do něčeho podobného?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 23:30
avatar

Díky, to je zajímavé řešení, vyzkouším to, protože jinak je sekačka zralá pro sběrný dvůr. Je pravdou, že jsem strunu 2,6 vyhodil,protože jsem si myslel, že právě její síla je zdrojem problémů. (No snad ji ještě někde najdu).

Z přehřátí nemám strach,protože jen dosekávám kolem keřů,stromů,plotu apod.to se nestačí ani zahřát,ale budu si to hlídat.

Datum: 16.04.16 23:51

Ahoj.

Ještě jsi mohl doplnit, co to máš vlastně za strojek. Kolik to má Watů?

Ta sousedka používala elektrický Re Diu Jevíčko a chlapi ji museli hlídat, protože ta by ten motor nechala necitlivě snad i vytéct. Ještě, že zabrala skleněná pojistka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 01:02

No já bych viděl problém někde v hlavě-žací.Není tam vidět nějaké požkození?Struna se nemůže dostat mimo cívku je dotahována odstředivou silou,nemáte ji namotanou opačně?S tou 3mm strunou nevím, jestli máte nějaké hobby 300W tak se vám stěžka roztročí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 18:51
avatar

díky všem za rady,dneska jsem v Montf. zakoupil strunovku ve slevě na to moje osekávání bude stačit. Moje původní měla 230W,což jak píše magor by byl asi problém. Technik mi bez záruky řekl,že problém by mohl dělat plastový kroužek,který je kolem struny a neudrží ji tak uvnitř. Asi to bude ten problém,protože ten můj je úplně vytáhnutý a nesedí pevně. Znamenalo by to ale větší investici a tak jsme se rozhodl,jak je výše uvedeno.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.