Neznámá rostlina

Od: Datum: 15.04.16 23:54 odpovědí: 9 změna: 19.04.16 23:07

Dobrý den,

prosím o pomoc. Tahle rostlina vyrostla sama od sebe tchýni na zahradě. Netušíme, co to je a ani, jak se k ní chovat, aby vydržela. Poradíte někdo? Předem moc děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.16 00:05

Pryšec křížmolistý. Plevel, zlikvidovat nebo ho za pár let budete mít všude.

Ohodnoceno: 2x

Od: bastet
Datum: 16.04.16 00:28

Děkuju moc. Myslela jsem si, že je to nějaký plevel, když to vyrostlo samo od sebe. Ale vypadá hezky Tchýně nebude mít radost.

Datum: 16.04.16 05:46

Tahle otázka tu byla před pár dny. Jenom si tu rostlinku někdo hýčkal v květináči.

Vydrží všechno. Tedy se k ní chovejte jakkoli, bude Vás oblažovat pořád. Koncem léta nastřílí kolem sebe zralá semena - a za rok? Budete mít přepryšcováno. Navíc je ta potvůrka jedovatá.

Popadněte ji za krk a vyhoďte na hnůj. Nic jiného si nezaslouží. Určitě najdete plno jiných rostlinek, které Vám budou dělat daleko větší radost, než tento plevel. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.04.16 15:15

Děkuju moc.

Datum: 16.04.16 08:12

http://www.poradte.cz/rostlin…592-co-je-to-za-rostlinu.html

Tady to je i s fotkou, když se pryšec vydaří.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.16 08:25

Pryžec křižmolistý, dobrý na odhánění hryzců a snad i krtků ze zahrady. Jinak pozor jedovatý.

Od: balzerka
Datum: 16.04.16 12:04

To je pryšec. Druhé jméno nevím, ale taky jsem si pár vysadila. Nějak mi zanikl. Svého času si ho tu zahrádkáři vzájemně dávali, že prý zahání hryzce.

Datum: 18.04.16 19:55

Ano, docela chápu Vaše nadšení. Vypadá to honosně, také jsem se nechala nachytat. :-D Kdyby to alespoň nějak hezky kvetlo, ale ani to ne. Prostě z toho vyroste velké koště k ničemu. A myši to vůbec nevyhání. Vytrhnout, jak druzí dobře radí.

Datum: 19.04.16 23:07

Tak už ho (chudáčka) tchýně vykopala a vyhodila. Máme v rodině dvouleté dítě, tak aby náhodou... Všem ještě jednou moc děkuju.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.