Půda v květináči je cíti plísní-kytka uvadá

Od: Datum: 05.04.16 10:44 odpovědí: 4 změna: 09.04.16 21:57

ahoj uvadá nám vanoční kaktus, dlouho jsme nevěděli čím to je, pak jsme si uvědomili,že jsme použili starou půdu, kde byly jiné kytky, kaktus uvadá a máme podezření, že to můžou způsobovat ty plísňové mikroorganismy, co jsou v půdě, po strčení prstu do květináče do půdy je jasně prst cítit takovou plísní. Může to být příčina? Máme tuto půdu nahradit jinou, bez plísně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.16 11:00
avatar

Nechat vyschnout, vyjmout rostlinu, prohlédnout stav kořenů, špatné odstranit. Zasadit do nové půdy s trochou písku, nepřelévat a nepřehnojovat. Našim vyhovuje východní místo v zimě okolo deseti st, během léta venku, opět na východě. O zálivku se stará příroda a drenáž v květináčích...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.16 08:09
avatar

Já bych to udlala stejně jako strejc. Po zmrzlých kytku dát ven. Měla jsem ji na plechu severního okna a moc se jí to líbilo. V zimě kvetla 2x. Půdu vyměňte, ale nedávejte ji do většího květináče. Raději do menšího. Ve větším květináči, se rychle mnoří plísně, houby a bakterie. Také sole z "nestrávené" části zeminy.

Fotka je z 19.10.15

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.16 08:38
avatar

Já mám dva kaktusy - vánoční a velkononoční na parapetě doma na západozápadoseverním okně uý 6 let, celý rok ho nikam nepřendavám, nemá rád stěhování, tudíž ani ven , zalévám pravidelně jednou týdně do misky v létě v zimě a vždy na vánoce i velikonoce klučíci znovu vykvetou a udelají radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 09.04.16 21:57

Nezalévejte tolik!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.