Aloe vera.

Od: Datum: 03.04.16 15:26 odpovědí: 8 změna: 03.04.16 20:33

Prosím ještě o jednu odpověď na otázku .Jestli je to aloe vera co se s ní dělá...jak ji zužitkovat?Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.16 17:19
avatar

Pokud je rostlina nejméně 3 roky stará (ta vaše asi je), u nás se žvýkají syrové listy a gel z listů se používá na poranění, exém, při spálení sluníčkem, bodnutí hmyzem nebo lze i rozmixovat a vymačkat šťávu-vypít. Ale pozor, vnučku mám na tuto rostlinu alergickou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 19:05

takže je možné jen uříznout kus listu a žvýkat?

Datum: 03.04.16 18:51
avatar

Ano, je to aloe vera, ale je vidět,že se asi o ni moc nestaráte:-D. Určitě bych ji teď na jaře alespoň vyměnila vrchní část zeminy, propustnou lehkou půdou s příměsí písku a suché listy odstranila.Je to sukulent tudíž není náročná na zalévání ale chce dost slunce.,, Aby dobře prospívala, jednou za tři týdny bych vám doporučila přidávat do půdy speciální minerální hnojivo.Při dobrém pěstování budete mít vždy po ruce aloe vera jako domácí lékárničku.Šťávu)gel) z aloe vera můžeme používat k léčbě popálenin, oparů, ekzémů, plísní, na pleťové masky, proti lupům, při bolesti zubu atd.Získáte ji vyříznutím části listu a podélným rozříznutím. Stačí list přiložit na postižené místo,či šťávou alespoň potřít nebo šťávu nakapat do sklenice vody. Jedna čajová lžička denně je optimální množství, které pomůže při mnoha obtížích nebo např. detoxikaci organizmu.Já na aloe vera nedám dopustit.Chce to ale opatrně vyzkoušet,někdo na ní může být alergický. Tož.tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 19:04

já vím chystám se k tomu...teprve jsem ji vytáhnul ze sklepa...

Od: annaa
Datum: 03.04.16 19:07

A proč byla ve sklepě? Pěstuje se normálně doma. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 20:33

no měl jsem ji tam danou s ostatními květinami...

Datum: 03.04.16 19:39
avatar

Také nerozumím proč byla chudák ve sklepě, proto je tak neduživá. Ale pozor na chuť aloe, je velmi hořká. Pochybuji, že se dá jen tak žvýkat. Vím to proto, že jsem si ji jednou rozmixovala do "zdravého" ovocného nápoje. Koupila jsem si totiž ten "Smoothi maker" a pozvala kamarádku na výýýborný ovocný nápoj a přidala tam tu aloa, a nemohly jsme to vůbec pít. Bylo to děsně hořké. *blee* Ale jinak na rány a spáleniny to je výborné. Jinak se zužitkovat nedá, je to prostě okrasná rostlina s léčivými účinky a do sklepa teda vůbec nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 20:10

Aloe vera je léčivka,jen pokud chcete žvýkat-neumím si to představit-musíte seříznout svršek,používá se ,vnitřek,listů.Pokud to chcete přikládat na ranku,jen rozřízněte a připevněte třeba gázou,aby to nepadalo samozřejmě vnitřkem na ranku.. Jinak přesaďte-jak vám tady radili-a nedávejte na přímé slunce přes léto - aloe snese i zanedbanou zálivku,ale opalování ne...aspoň to mi radil zahradník.Je to i okrasná rostlina,pěkný květináč a budete mít parádu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.