Boj s pilatkou

Od: Datum: 02.04.16 08:50 odpovědí: 3 změna: 03.04.16 04:32

Dobrý den. Stačilo by chemicky ošetřit půdu kolem stromu, aby to zničilo pilatku?

Mám na stromě pásky s dravým roztočem T.pyri a nechtěl bych ho postřikem zničit, nebo čím stříkat strom?

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.16 10:32
avatar

Samičky pilatek mohou přiletět na jaře odkudkoliv, tam kde se žádný zásah nedělal a stejně si nakladou vajíčka,kde chtějí.Prolívat půdu chemicky je neekologické.Pokud máte dravé roztoče,toto opatření je postačující.Ostatní nechte na přírodě. Znám jeden bio postřik u nás k dostání a to Quassia amara - Kvasie hořká, hořkoň obecná (dřevo).Jedná se o tropický keř jehož dřevo a kůra obsahují mimo jíné jednu z nejvíce hořkých přírodních látek sloučeninu quassin. Odvar se používá jako přírodní insekticid . Používá se proti řadě hmyzích škůdců, zejména proti pilatkám (pilatka žlutá, pilatka švestková, pilatka jablečná), dále je účinná na meru skvrnitou a a květopase jabloňového. Dřevo se vaří 2hod v odstáté vodě v poměru 1 balení(50g) mletého dřeva/1litr vody. Provádí se 1 -2 ošetření v době květu na začátku líhnutí larev.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 00:10
avatar

Ano, přiletí odkudkoliv, ale samozřejmě nejvíce napadá strom pod kterým kukla přezimovala. Ideální jsou na pár dní slepice pod střešní, ekologicky zlikvidují kukly a ještě poslouží vejci. No a když do toho máte T. Pyrii, ideální stav. Proč ještě chcete stříkat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 03.04.16 04:32

Používám insekticid reldan, protože má dlouhou ochrannou lhůtu a stačí jeden postřik. A zároveň fungicid horizon proti monilióze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.