Je možno seříznout u durmana kořeny

Od: Datum: 30.03.16 19:47 odpovědí: 2 změna: 30.03.16 21:25

Dobrý večer,

prosím, můžete mi poradit, zda mohu seříznout kořeny u durmana, a to hodně radikálně!

Moje durmany dorostly už do velikosti "stromu" a mám problém s jejich manipulací. Květináč má průměr asi 60cm a to je už úctyhodná velikost.

Proto se chystám jejich kořeny seříznout, ale přece jenom mám obavy, že mi zajdou. V květináči už díky kořenům není dostatek zeminy!

Poradíte_

Děkuji Vám Lidu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 19:55

Při přesazování květin běžně seřezávám kořenový bal. Ovšem za podmínky, že rostlina jde seříznout i nahoře a nemá olistění. To by na durman pasovalo. Za mě tedy ano, seřízněte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.03.16 21:25
avatar

Víceleté durmany se po přezimování mají vyndat z květináče, prohlédnout kořeny, odstranit zbytky hlíny i některé kořeny, poté vrátit zpět a doplnit čerstvou hlínou s hnojivem, tak je to psáno v encyklopedii, tak proč ne? Odříznutí je určitě možné.

Radikálně lze provést i tzv zmlazení a to tak, že se v půlce října durman seřízne na výšku 15cm. Vzniklý pahýl se přesadí do nové zeminy .trochu se zaleje a umístí do temné místnosti, kde není vlhko, protože by hrozilo uhnití. Nesmí tam ale také mrznout, durman mráz nesnáší. Po celou zimu si durmanu nevšímat a k jaru začít mírně zalévat. Na jaře (březen,duben) durman obrazí a přenese se do chladnější místnosti, teprve po "zmrzlých" se přenese ven. Durman totiž nesnáší teplotní šok, přestal by růst.Měl by být chráněn i před sluncem, musí si nejdříve zvyknout na změněné podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.