Usychající tůje

Od: Datum: 30.03.16 15:46 odpovědí: 2 změna: 30.03.16 22:41

Minulý rok mě začalo usychat několik tůjí, teď jsou navenek rezavé a jehličí opadává. Zkoušel jsem i hořkou sůl, ale bez výsledku. Jednu jksem odstranil, ale kmínek se zdál uvnitř v pořádku, uschlé bylo vše jen na povrchu. Zatím to vapadá že je asi budu muset vykopat a nasadit nové. Takže dík předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 17:19
avatar

Dobrý den, loňský rok byl poněkud suchý a na srážky skoupý. Mohly uschnout, nebo nějaký podzemák co okousal kořeny, ale to se mi nezdá. Jak staré jsou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.16 22:41
avatar

Dobrý večer Vladimír, protože se celkem běžně u tújí provádí sestřih- tzv. tvarování, zkuste všechny rezavé výhonky odstranit, když jsou jen na povrchu.Ale ručně nůžkami, ne el.lištou. Prázdná místa časem zarostou novými výhonky.Většinou opravdu rezivění způsobuje nedostatek hořčíku v půdě, ale píšete, že hořká sůl zlepšení nepřinesla.Ono zlepšení není viditelné hned a samozřejmě již rezavé větvičky se musí stejně odstranit. Další možnost usychání větviček je, že vám túje mohla napadnout molovka tújová, její larvy se zavrtají do větviček, které následně koncem léta zasychají. V tom případě byste měl zkusit postřik na savý a žravý hmyz. Nebo nepozorujete u uschlých větviček zčernalá místa? To by totiž značilo houbové napadnutí, takže opět odstranit suché větve a túje postříkat fungicidem. Protože vloni bylo extrémě suché léto,mohly tůje v kořenech proschnout a následně vydatné zalévání mohlo způsobit zahnívání kořenů, to je další možnost usychání.V každém případě se pokuste o jejich záchranu, vykopat je můžete vždycky. Tož,tak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.