Vzdálenost stromků od hranice pozemku

Od: Datum: 30.03.16 05:03 odpovědí: 2 změna: 30.03.16 16:38

Dobrý den. Platí ustanovení o vzdálenosti stromků od hranice pozemku i v případě zahrádkářské kolonie, kde máme pozemky pronajaté od pozemkového fondu? Děkuji za odpověd s pozdravem Císař Jan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 08:29
avatar
§ 1017
(1) Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků, a vysadil-li je nebo nechal-li je vzrůst, aby je odstranil. Nestanoví-li jiný právní předpis nebo neplyne-li z místních zvyklostí něco jiného, platí pro stromy dorůstající obvykle výšky přesahující 3 m jako přípustná vzdálenost od společné hranice pozemků 3 m a pro ostatní stromy 1,5 m.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, je-li na sousedním pozemku les nebo sad, tvoří-li stromy rozhradu nebo jedná-li se o strom zvlášť chráněný podle jiného právního předpisu.
Tolik Občanský zákoník...
Záleží zřejmě na tom, jak je vedený pozemek na katastru, a jak je uvedený v nájemní smlouvě. Travnatý porost, sad, orná půda, les atd.
Vlastníkem pozemků je Pozemkový fond. V nájemní smlouvě by mělo být upravené užívání pozemku nájemcem.
Máte smlouvu, co v ní píší?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: cisarjan
Datum: 30.03.16 16:38

V nájemní smlově není ani slovo o užívání pozemku. Jak je pozemek veden na katastru nevím, ale jde o zahrádkářskou kolonii, kterou spravuje výbor základní organizace Českého zahrádkářského svazu. Jde mi o to, zda ustanovení §1017 platí i pro tento případ. S pozdravem Císař Jan

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.