Bazalka mrazuvzdorná

Od: Datum: 29.03.16 13:35 odpovědí: 6 změna: 28.04.16 18:59
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.16 13:53
avatar

Ne

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.03.16 18:40
avatar

A navíc je to jednoletka. Není to trvalka. Já teda vloni koupila bazalku, která je prý trvalka, ale i když jsem ji měla v bytě a zalévala v zimě, tak stejně opadala. Nakonec jsem to koště vynesla do letní kuchyně mezi ostatní kytky co přezimují. Ale jestli obrazí, tak jsem papež.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adamadam
Datum: 26.04.16 19:49

Ano, deset let bez jakéhokoliv zakrývání a péče na záhonu v Třinci. Nevím přesný název ( formu) rostliny, ale voní a chutná typicky bazalkově, vytváří přízemní porost a vypadá podobně jako nafialovělá také nevymrzající máta pepermintová. Možná je to forma bazalka vytrvalá Megic blue.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 21:41
avatar

Bazalka pravá je nemrazuvzdorná jednoletka jak napsala floro i suzymon. Ale pravdou je, že křížením vznikl nový odolnější kultivar coby trvalka-tj.´Magic Blue´ a ´Magic White´( V tom má zase pravdu adamadam) Pokud jsou správně pěstovány, vydrží několik roků, dokonce i v zimě.Pokud je ale tento kultivar pěstován v nádobě, musí se na zimu stejně přenést na vhodnější místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 18:31
avatar

Alenko, tak já jsem koupila loni spolu s tou bazalkou také mrazuvzdornou majoránku. Jenomže nemá to správné aroma. Voní hodně slabě a kdybych nevěděla co to je, tak bych se asi hádala, že to nemůže být majoránka. Ale je pravda, že teda zimu krásně přežila a znova obrůstá. Podobá se to tomu obrázku té bazalky nahoře. Ale letos si zase koupím normální jednoletou majoránku, abych měla opravdovou bylinku. Tyhle všechny novoty jsou všelijak šlechtěné a nakonec je to úplně na to h..no...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.16 18:59
avatar

Suzymon, *smich**smich*mám ten samý názor. Pravé je pravé,co si budem povídat,;) ale ta bazalka o které píše i vložil foto aadamadam,má prý silnější bazalkové aroma, než bazalka pravá-nemám vyzkoušeno, jen jsem o tom četla.Mně připadají její lístky takové houževňatější (alespoň na fotu), né tak křehké jako u bazalky pravé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.