Rajčata v truhlíku

Od: Datum: 27.03.16 14:16 odpovědí: 13 změna: 22.04.16 08:49

Ahoj všem. Na začátku bych Vám popářl krásné velikonoce a při této příležitosti bych se Vás chtěl na něco zeptat. Je možné vyplěstovat rajčata které visí z truhlíku směrem dolů jako muškáty? Mám místo na parapetu a chtěl bych to zkusit, ale třeba už jste to někdo zkoušel díky všem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.16 15:08

spíš pěstuj mini rajčátka - nízké keříky v truhlících

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 27.03.16 15:19

Přidám se k tématu. Letos také chci zkusit mimi rajčátka zasadit do truhlíku neboť na pidi zahrádce nemám místo s celodenním svitem sluníčka. V truhlíku jdou přenášet, což je výhoda. Můj dotaz - kolik mimi rajčátek szíte do truhlíku o délce 60 cm? Vlezou se tam 2 ks?

doplněno 27.03.16 15:49:

Děkuji:)

Datum: 27.03.16 15:44

dvě stačí

Od: martina5
Datum: 27.03.16 16:31

Rajčata musí mít hodně velkou část stonku pod zemí, aby dobře prokořenila, je dobré mít hluboký kyblík,tam se vlezou max. 3 ks., když už v truhlíku, tak je sázet hodně naležato, zase aby byl stonek co nejvíc pod hlínou.Vyžadují slunnou polohu. Ideální je, když jim neprší na listy. Zálivku si regulujete sám a riziko chorob je daleko menší. Pak záleží na odrůdě. Jsou vzrůstné odrůdy, které rostou rychle a vysoko a vyvazují se nebo motají na tyčku nebo na osnovu / skleník,balkon/. Jejich váha by vám shodila truhlík. Na parapet se hodí keříčková rajčata, když už. Většinu odrůd je třeba správně vyštipovat, tak aby rostly na 1 max.2 výhony. Jak necháme vzrůstné odrůdy bez vyštipování, tak se rozvětví a zahustí na úkor plodů. No a na konci léta zase ulomit konec, aby stihly zelené plody dozrát. Myslím, že v případě rajčat sázení ve stylu povislých jahod, není vhodné. Bude problém i se zálivkou a hnojením. V malém truhlíku budou rajčata vyžadovat i víckrát denně zalít.

Datum: 27.03.16 16:31

Problém,se kterým jsem se setkal předloni,tkví v tom,že i při dobré péči,zalévání,hnojení se může truhlík na přímém slunci přehřát a spálí se kořeny.Proto je potřeba určité množství zeminy,aby si udržela vhodnou teplotu vlastní izolační schopností.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.16 18:11

Dobrý den,

vloni jsem měla balkonová rajčata poprve. Dala jsem je po dvou do větších květináčů, hliněných - průměr asi 20 cm. Vůbec nevadilo, že byly dvě spolu. V loňských vedrech jsem je zalévala 2 x denně. Sousedka si je dala do volné půdy na zahrádce. Vůbec se jim tam nelíbilo, nic z nich neměla, nerostly a brzy uschly.

Datum: 30.03.16 18:55

Tak je sousedka zřejmě nezalévala vůbec. Jinak nechápu, proč se rajčatům ve volné půdě nelíbilo. Moje kamarádka loni také dala rajské do kyblíků od nějakého primalexu. Sice plody měla, ale nedalo se to srovnat s tím, co jsem měla na zahradě na tom samém keříku já. Odrůdy jsme měly stejné. Jí to teda stačilo, protože to měla jen tak na jídlo občas, ale já dělám kečupy a marmelády z rajských, tak by mi pár rajčátek nestačilo. Ale jednou jsem viděla že se dají úspěšně pěstovat v nějakých černých igelitových pytlích. To jsem viděla na vlastní oči, opřené pytle o zeď baráku. A ty byly obsypané plody. Jestli dozrály všechny to nevím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.16 19:04

Rajčata balkonová zalévala stejně jako ostatní -tyčková rajčata. Problém byl pouze s balkonovými.

Dcera má na balkoně bytu v plastové bedýnce naplněné hlínou vždy jedno tyčkové rajče, většinou tornado a daří se mu. Je to jen na zobnutí pro děti...

Datum: 08.04.16 22:54

Suzymon - Pěstovala jsem v obyč. PVC velkých pytlích na chalupě, u zdi, následovně: Na dno hnůj, na to kvalitní zem s kompostem, do toho jedno Tornádo. Do dna pár dírek pro odtok vody a vrazit tyčku. Na jaře se pytel, když se ochladilo, nebo na noc, sepnul kolíčky nad rostlinou a přes den, se pytel otevřel - působilom to jako skleník. Když rajčata povyrostla a bylo už teplo, tak se přebytečný igelit, nad půdou, ohrnul dolů. Zaštipovat, vyvazovat, zalévat. Jde to i bez hnoje, ale musí se pravidelně přihnojovat.

Od: laik
Datum: 07.04.16 20:49

Na pěstování rajčat "směrem dolů" je třeba použít správnou odrůdu určitě ji najdete na netu-převislá rajčata.

Loni jsem zkoušela pěstovat běžné keříčkové odrůdy v závěsu, ale moc se mi nedařilo. Málo se větví a mají tendenci růst nahoru.

Datum: 08.04.16 22:57

laik - nejlepší odrůda převislých, balkonových rajčat je údajně Vilma. Tvrdili odborníci. Koupila jsem, zasela jsem, vyhodila jsem. Bolely mně dlouho zuby, tak jsem se vybodla na nějaké zakrývání igelitem, nebo sklem a takový byl výsledek - nula bodov!

Datum: 10.04.16 21:05

tak ty rajčata směrem dolů to jsem naletěla, starala jsem se o to jak to psali a nic malé a zelené plody a po čase zhnědly. už to neudělám. Loni jsem je měla v černých pytlích , udělala jsem tam díry a rajčátka se urodila. zalívat a hodně sluníčka a dočkáte se.mám je u plůtku u brambor a taky okurek.vše k tyčce a stačí to.Jediného čeho se bojím jsou slimáci.musím se na ně připravit. jsou každý rok.hnusáci...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.