Jak na žížaly v květináči?

Od: Datum: 26.03.16 23:18 odpovědí: 7 změna: 27.03.16 23:10

Jak se mám zbavit žížal v květináčích? V létě letním květiny venku a tam mi žížaly nalezly do květináčů, já se jich těď nemůžu zbavit. Polévala jsem je hypermanganem, jak jsem se někde dočetla měly ihned z hlíny vylést, ale nestalo se tak, jde o velké květináče, rostlinám se to vůbec nelíbí. Poradí mi prosím někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: chatarka
Datum: 26.03.16 23:59

Všimla jsem si , že když pracuji na zahrádce, okopávám, zatloukám tyčky, že žížaly nesnáší vibrace a vylézají na povrch. Dát květináče na něco, co se při provozu třepe? Napadla mne šílenost- elektřina.To ale ať radí chlapi. To jich máte tolik? Jak se to projevuje na květinách? Zatahují jim listy? Jestli je nenavnadit nádobou vedle postavenou, ve které by byly nějaké tlející zbytky zeleniny, že by jako přelezly na lepší. Kdyby byl substrát neosázený, tak asi není problém ho prolít vařicí vodou, nebo prohřát nasucho. Kdyby to bylo hodně dramatické a na kytce mi záleželo, asi bych ji přesadila nebo vyndala, spařila hlínu a vrátila.Jinak určitě existují chemické přípravky na likvidaci žížal a možná nějaký rostlinný nálev, co jim bude vadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 27.03.16 16:52

měl jsem podobný problém. tak jsem celý květináč ponořil do vody a ty potvory vylezly všechny,možná to ani nebude muset být nadlouho.asi jim chyběl kyslík!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 16:55
avatar

Proč se žížal zbavovat?žížaly-dešťovky nijak rostlinám neškodí,naopak zemnu provzdušňují a pohnojí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 27.03.16 22:19

Jabrako, mně zatahaly žížaly pod zem všechny mladičké saláty. Jinde zas škodí na kořenech, protože jich je moc. Jinak souhlasím, tvoří humus a jsou žádoucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 22:27
avatar

Při výsevech je rozhodně nutno používat zeminu,která je sterilní.Pokud použijeme zem z kompostu,obsahuje kromě plísní a hub,které zlikvidují sadbu vzápětí po vzejítí,i malé plže.To jsou maličtí slimáčci,ti požerou sazeničky v úrovni půdy.Pokud se tomu chceme vyhnout,musíme zeminu sterilizovat,v troubě při 90 stC nebo v mikrovlnce.Tím zničíme i případné dešťovky.Také se potlačí růst plísní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rrurru
Datum: 27.03.16 22:41

Protože v květináči nemají co jiného žrát, než tu jednu rostlinu, kterou sežranou mít nechceme. Snědí kořínky a rostlina uhyne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 23:10
avatar

Jak píše mikes, ponořit do vody. Bud vylezou protože musí dýchat nebo chcípnou v květináči. Jinak nic proti žížalám na zahradě, tam jsou užitečné ale v květináči pro ně není dost potravy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.