Ptačí zob a houby

Od: Datum: 17.03.16 07:49 odpovědí: 6 změna: 17.03.16 19:06

Dobrý den,

chci si na zahradě vypěstovat houby Pýchavku a Bedlu.Nebude vadit v okolí Ptačí zob a Břeěťan? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.03.16 07:55

Dobrý den, myslím, že přítomnost těchto rostlin bude ten menší problém při Vaši snaze.

Zdravím!

doplněno 17.03.16 08:01:

No, pokud jste něco mezi panem Smotlachou a panem Cimrmanem, tak možná bude i nějaký výsledek. Vložte zde potom fotku plodnic (výpěstků).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.16 07:57

Ne, nebude. Dejte vědět, jestli se houby povedly, zatím jsem o nikom neslyšel, že byl úspěšný.

Datum: 17.03.16 09:50

Jeden náš rodinný známý si kdysi vzpoměl, že bude pěstovat žampiony. Vyrostly mu dva, každý z nich ho stál asi tak na 1600.- KČS (korun československých, půl tehdejší solidní výplaty).

Si myslím, že stejný pěstitelský úspěch čeká i na vás.

Datum: 17.03.16 12:12

Všechny houby rostou většinou v symbioze s určitými dalšími rostlinami (stromy), nejsou schopné růst sami o sobě. Konkrétně bedla vysoká roste v listnatých i jehličnatých lesích, převážně na prosvětlených okrajích a mýtinách. Pokud nedokážete vhodné podmínky zajistit, na pěstování zapomeňte. Břečťan ani ptačí zob jí sice asi přímo vadit nebude, ale určitě jí k růstu nebudou stačit.

Datum: 17.03.16 17:00

Houby sama nevypěstujete. Bedla roste v lesích, musí mít vhodnou půdu /zbytky listů i jehličí.../, na zahradě jsem ji neviděla. Jednou na louce pod jabloní jsem nasbírala bedly, ale to byla spíš vyjímka.

Vatovce už vůbec nevypěstujete. Rostou převážně tam, kde kopřivy, ve vysoké trávě, bez nutnosti lesa. Předloni jsem našla vatovce pod železničním náspem, když jsem jela vlakem. Na nejbližší stanici jsem vystoupila a vrátila se pro ně. Byly čtyři a jako pořádné míče. Loni tam nebylo nic /ale bylo veliké sucho/.

Synovec měl vatovce na zahradě, jeden schválně nechal na další vysemenění. Příští rok čekal hojnou úrodu - NIC!

Myslím si, že Vaše snaha bude zbytečná, ať už Vám kolem roste cokoliv. Jaga.

Datum: 17.03.16 19:06

Bedlu určitě ne, ale tu pýchavku možná. Ale opravdu si myslím, že se Vám to nepodaří, i když bych Vám to přála, protože Vám rozumím. Také jsem milovnice hub a "naletěla" jsem. Ono se dnes prodává úplně všechno možné a jsou u toho lákavé jednoduché návody a ještě lákavější obrázky, jako by to bylo lusknutím prstů, a pod smrkem na zahradě Vám porostou hřiby. To mé přirovnání je nadsazené, ale jen nepatrně. Osobně se mi dařilo vypěstovat žampiony a hlívy ústřičné v pohodě, ale to jsou ty naočkované pytle. Celkem se to nevyplácí, protože je s tím starost a za ten pytel dáte 120Kč a ve finále Vám vyroste hlíva zrovna v momentě, kdy na ni nemáte chuť :-D, tak ji dáte do lednice a navíc, určitě nesklidíte kilo. Já to teda nikdy nevážila, ale schválně to někdy někdo zvažte. Já už to vlastně ani nekupuji. Když mám chuť na hlívu, nebo žampiony, koupím si je čerstvé, protože to vyjde levněji a je to běžně dostupné zboží. Ale pýchavku běžně nekoupíte, takže chápu ten elán. Zkuste to a pak napište.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.