Ostříhat orchideje po odkvětu?

Od: Datum: 15.03.16 22:10 odpovědí: 9 změna: 17.03.16 15:34

Moje orchideje živoří, nekvetou. Většinou je dostávám,protože je známo že je mám ráda, ale většinou mi zahynou. Prosím o radu.


doplněno 17.03.16 02:51:

Moc děkuji všem, kteří poradili, vyzkouším a snad zachráním alespoň ty poslední.. Prosím ještě, kde seženu tu kůru borovou a piniovou, jak vy to řešíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.16 22:12

Kde je máte, jak hnojíte a zaléváte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.16 09:35

Nepíšete, jakého druhu máte orchideje, ale vycházejme z toho, že ty běžné - Phalenopsis - u těch po odkvětu stonek nestříhám, většinou na konečcích vytvoří ještě jednou květy. Zálivka - jednou týdně naliju dešťové odstáté vody tolik, aby byl květináč úplně ponořený. nechám několik hodin a pak vodu vyliju. Hnojení - jednou za 14 dní do té zálivkové vody speciálním hnojivem na orchideje. Substrát by měl být vzdušný, úplně nejlepší je samotná borová kůra - pokud přesadíte, ale to dělat až když už vzdušné kořínky lezou ve velkém množství ven okolo květináče. Určitě můžete listy a stonky rosit dešťovou vodou, květy ne, mohly by se na nich udělat fleky.


doplněno 17.03.16 08:41:

Dělám to tak, jak jsem vám napsala a daří se jim skvěle, nedovolila bych si poradit, co nemám vyzkoušeno. Jo a jak píše stracena že piniovou kůru, tak to je právě borová kůra ;) (latinsky borovice = Pinus)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.16 11:36

Opravdu záleží na tom, co máte za druh. Co se týká Phalaenopsisů: hodně světla, ale ne přímé slunce. Zalévání: ve chvíli, kdy kořeny jsou stříbrné, ne zelené, interval si musíte určit sama podle podmínek (někdo jednou za týden, někdo jednou za 10 dní). Dešťová voda je fajn. Máčet několik hodin si myslím je zbytečné, stačí hodina. Květiny uhynou většinou na přelití, shnijou jim kořeny. Pokud ty vaše vypadají špatně, vyndejte je z květináče a podívejte se na kořeny. Shnilé odstraňte a zasypte skořici. Přesaďte do čisté piniové kůry a asi 5 dní nezalévejte. Co se týká hnojení: hnojit se zálivkovou vodou naředěné více, než je v návodu. Pokud můžu z vlastní zkušenosti - neroste listy ani stonky, voda se vám dostane do středového srdíčka a kytka uhyne. Pokud je potřeba otřít prach, tak vlhkým hadříkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.03.16 08:22

Substrát na orchideje se dá koupit v OBI, Baumaxu apod, nebo v květinářství. Pokud já můžu radit, bylo by nejlepší sehnat čistou piniovou kůru bez příměsí nebo ten substrát přebrat. Na netu se podívejte, kde se dá sehnat. Nevím, jestli můžu poradit, kde kupuju já, abych nedělala reklamu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 09:46

Pro Limetka: já jsem ani náhodou nanaznačovala, že to děláte špatně. Napsala jsem jenom svoje zkušenosti. Proto jsem taky paní psala "podle domácích podmínek". Ano, borová kůra je kůra piniová, ale v obchodech ji pod "borová" asi nekoupíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 10:35

Tak hlavně ať se jim daří a pěkně nám kvetou, holky jedny krásný :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.16 10:40

Asi tak. Hlavně ať se dílo daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lvrana
Datum: 17.03.16 14:29

Pokud nemáte borovou kůru, zkuste v nouzi nastříhat silnějšími nůžkami korkovou zátku. Někdy to stačí. Dobré je také hnojit přímo na list. Vodu ze středového srdíčka odsajte ubrouskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 15:34

Pokud ti hynou tak mají moc vody.Já nenamáčím ale jen trochu zaliju hlavně přez zimu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.