Přesazování bazalky- je to nutné?

Od: Datum: 13.03.16 18:53 odpovědí: 5 změna: 19.03.16 12:22

Dobrý den, zasadila jsem si semínka bazalky.Plánuiji mít bazalku doma za oknem a nikam ji nepřesazovat. Na webech čtu že se po nějaké době přesazuje. Je to však nutné? Bazalku jsem zasadila do velkého květináče a také jsem pořídila kvalitní bio substrát pro bylinky. Děkuji za info.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 13.03.16 19:06
avatar
Zdravím Vás.
Bazalku nepřesazuji,nikdy.
Nechávám ji v těch nádobách,do kterých jsem ji zasela.
Ona je potom taková silná a krásná,když se rozroste.
Vypadá i dekorativně velmi pěkně.
Když zbyde,což vlastně vždy,tak ji nastříhám a usuším :-P
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 19:53

Děkuji za odpověď :)

Mohu se zeptat na pár informací?Vím, že je toho plný web ale prošla jsem spoustu článků už a všude se informace trošku liší.

Dnes jsem zasela sazeničky. Kdy mohu očekávat první prurustající "zeleň". Kdy mohu začít odstříhávat lístečky na pokrm? Nebo jak to funguje? Ošmiká se celá květina a poté se zase čeká až doroste? Děkuji za odpověď.

Datum: 15.03.16 21:29
avatar

Dobrý večer, filadephia.Tak zasela jste semínka nebo sazeničky?:-DNé, vážně, předpokládám,že semínka, tak cca za 3 týdny se vám ukážou již vzrostlé rostlinky. Pokud bazalku budete pěstovat v bytě, nepřesazuje se. Přesazování je myšleno pokud se bazalka po předpěstění přesazuje ven do truhlíků či záhonů. Mladé lístečky i listy můžete trhat během celého růstu až do začátku kvetení. Nejsilnější aroma má bazalka právě před květem. Jakmile se začnou objevovat květy otrhejte je, bazalka se více rozkošatí a bude mít jemnější chuť. Seříznout k celkovému sběru, když kvete, se dá taky, to se opět ale týká venkovního pěstování, doma pěstovanou ji můžete při květu odříznout také. a .Ona pak obrazí a vykvete opět. Bazalka je totiž jednoletka - není mrazuvzdorná, ale pěstovaná doma by vám měla vydržet více let.Umístěte ji na slunné místo a dost a pravidelně ji zalévejte,jinak by měla tužší listy. Ještě bych vám doporučila koupit si speciální hnojivo pro bylinky, né universální, a občas ji trochu přihnojit. Tak ať se daří*slunce*Ještě dotaz, zasela jste bazalku pravou?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.16 16:18
avatar
Nevím kde jsi vyčetla že se má bazalka přesazovat. Pravda je přesně opačná. Bazalka přesazování nesnáší. Ještě tak možná snese pikýrování dokud má pár kořínků, ale přesazování větších rostlin zabrzdí růst a třetina kytek odejde úplně. Kytkám uštípneš ke spotřebě hlavně špičky. Ona na to reaguje tím že v uštípnutém místě nasadí čtyři další výhonky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 19.03.16 12:22
avatar

Totak *palec* Vždyť to poudám !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.