Co nyní s Líbavkou (Gaultheria)?

Od: Datum: 12.03.16 16:07 odpovědí: 2 změna: 12.03.16 18:00

Prosím o radu.Loni jsem si dala poprvé 1 Libavku (Gaultheria) do truhlíku ven za okno. Nemám s jejím pěstováním žádné zkušenosti.Lístečky má nyní zelenohnědé a bobulky zcvrklé. Má takhle po zimě vypadat? A co s ní teď?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 16:45
avatar

http://www.bakker-cz.com/produkt/libavka-/

Jestli není přemokřená, utopená, s uhnilými kořínky, měla by se na jaře zazelenat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 18:00
avatar

Je normální, že od podzimu se listy libavky zbarvují do bronzově červeného nádechu.Jako vřesovištní trvalka, hlavně vyžaduje kyselou,propustnou, vlhkou, půdu smíchanou s rašelinou, kterou miluje. pokud ji budete mít obklopenou normální zeminou,přestane vám růst.Jinak je nenáročná na pěstování.Daří se ji v polostínu.V době růstu ji zalévejte častěji. Kvete v létě.Libavek je hodně druhú a u mnohých jsou bobulky jedlé. Jestli znáte jakou máte odrůdu dejte vědět, jestli budou bobulky jedlé, můžete si z nich udělat čaj a napřesrok, pokud jich budete mít dost, zpracovat na marmeládu.Jestli však máte odrůdu procumbens, tak ta je nejedlá, ale není jedovatá. Jinak ji nechávejte celoročně venku to ji svědčí, je mrazuvzdorná, jenom při velkých mrazech ji můžete pokrýt chvojím.V pokojových podmínkách, kde je teplo a suchý vzduch, dlouho nevydrží, většinou dřív nebo později usychá, Tož, tak.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.