Prasklina na kmenu dubu,teče z toho!

Od: Datum: 05.03.16 16:27 odpovědí: 3 změna: 12.03.16 18:42

Dobrý den,na zahradě máme asi 12 let starý dub.Pěkně roste,asi už 5 metrů ale na východní straně má pořád prasklinu na kmenu skoro v kůře skoro až i dál dovnitř a pořád z toho trochu teče,je to tam vlhké.Teď v zimě,když se vše hůře odpařuje tak jsem tam šáhnul a skoro to už i smrdí,je to už i zažloutlé.Co s tím?Proč je tam prasklina pořád a nehojí se?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 16:42

Ořežte špatné, možná zahnívající, dřevo až do zdravého. Ošetřete ránu štěpařským voskem.


doplněno 05.03.16 18:36:

Floro, i řezem u země to může skončit. Jestli je v prasklině hnijící dřevo, musí se odstranit. Nejlépe žabkou.Mám dojem, že na fotce nebude stejně nic vidět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.16 18:27
avatar

Dejte sem foto, ať vidíme, jak to doopravdy vypadá. Teď je tam mokro, protože už dávno teče míza, teď je to neintenzivnější, dokonce i barva, kór u dubu, která je plná tříslovin a zapáchá normálně. Navíc, pokud z toho teče, tak je to známka, že dřevo je zdravé, živé a nehnije. Ze zahnívajícího už nic neteče. Ale fakt to chce to foto!

Pckope, jak bude ořezávat kmen až do zdravého dřeva? U země? *smich*


doplněno 05.03.16 21:57:

Jak řikám, pokud z praskliny teče míza, je velmi nepravděpodobné, že by tam mělo být nějaké zhnilé dřevo. Značí to, že rána je živá. Otázkou zůstává pokud je prasklá kůra nebo prasklé dřevo. Laik toto mnohdy nedokáže rozpoznat a nemůže tak položit správnou otázku. No a to na fotce by mělo být vidět a od toho se bude odvíjet i rada, co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 18:42
avatar

Jedná se o mrazovou prasklinu.Jedna z možností je:namíchat pačok z písku a vápna1 :1 a tím prasklinu naplnit.Zabrání se tím především další infekce a hnití.Po čase výplň sama vypadne a dřevo se zavalí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.