Vydrží to stromky?

Od: Datum: 02.03.16 20:30 odpovědí: 7 změna: 03.03.16 10:10
avatar

Zdravím Vás,

chci teďka někde zajet do Kruhu k Jilemnici pro sloupovité stromky, ale vysadit je až někde na konci Března. Otázka zní, zda to stromky přežijí, když je dám do kýblů s vodou a nechám je někde ve verandě.

Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.16 21:00

Jde asi o okrasné stromky a nebo sloupovité ovocné, je to v podstatě stejné.V téhle době, pokud není půda zamrzlá bych sázel přímo na místo .Pokud stromky dáte do tepla a ještě navíc dlouhodobě do vody, kořeny vám shnijí. Zasadte, zalijte a bude jim určitě lépe než doma. A tak dobrá firma , jako je kruh, by stromky neposlala v nevhodné době k výsadbě.


doplněno 02.03.16 21:04:

Vždyt pokud tam budete osobně, řeknou vám k tomu zahradníci přesně to co potřebujete vědět.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.03.16 21:44
avatar

Jde o to, že je budu dávat na pozemek, kde ještě momentálně nemám dodělaný plot (čekám až bude lepší počasí, abych mohl betonovat apod,.) a nechci je proto vysazovat před touto činností, aby pak nevzniklo to, že stromky budou od plotu moc nebo naopak málo vzdálené. Ještě totiž přesně nevím, jak plot povedu. No a zase nechci s koupí čekat bůhví jak dlouho, aby je nevyprodali, protože lidi budou bláznit. Vím, jak to bylo minulý rok. Takže říkáte, že po delší době kořeny ve vodě uhnijí...to jste mne nepotěšil no. Je nějaký jiný způsob, jak je třeba 14 dní uchovat, aniž bych je vysadil?

Ale jinak díky za radu.

Od: ben®
Datum: 02.03.16 21:56
avatar

Dobrý den, já bych ty stromky prozatím zasadil někde, kde nebudou překážet.

Podle toho, kolik jich bude (a jak budou velké), tak jich zakopat více do jedné jámy, zahrnout, zalít, ponechat - a potom je opatrně přesadit na správné místo (nepoškodit jejich kořeny). Zdravím!

doplněno 03.03.16 06:37:

samurraj - ty piliny jsou dobrá rada, ale v případě mrazů bych měl obavu, že promrznou do hloubky. Kořeny zahrnuté zeminou snad nepomrznou - ovšem, je to pouze úvaha či obava. Hlídejte si počasí ve Vaší oblasti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 22:33

Vykopat rýhu, stromky jeden vedle druhého, zasypat kořeny, řádně zalít. Hlavně do stínu. Ve vodě a v teple uhynou.


doplněno 03.03.16 08:28:

Pilina na kompost ano, ale přímo na kořeny ne. Bál bych se plísní, piliny nepřilnou na kořeny, dále vyluhování látek ze dřeva (akát, dub, jehličnany) na kořeny. Když ne zeminu, tak písek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 10:10
avatar

Kořeny neshnijí, ale zadusí se. I kořeny postřebují k životu kyslík, který ve vodě není dostupný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 02:10
avatar
U nás zahradnictví či spíše školka doveze do prodejny ve městě vykopané stromky a na těch pár měsíců, než se prodají, je zakládá do rýhy v zemi a zasypává kořeny hrubými pilinami z gátru. Piliny udrží vlhkost, brání zaschnutí kořenů. A vybrat stromek z pilin při prodeji je jednoduché, podstatně lehčí, než vykopat ze země a také ohleduplné vůči kořenům. Nepoškodí se. Samozřejmostí je vlhčení a zastínění...
Já do pilin přidávám trochu kompostu, kvůli živinám.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.16 06:28
avatar

Hejkale díky moc, to je to, co jsem potřeboval vědět. Ještě jednou děkuji.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.