Škůdce na palmičce

Od: Datum: 25.02.16 11:06 odpovědí: 3 změna: 25.02.16 23:20

Nevíte, co je to za škůdce a jak se ho zbavit? Objevil se po pár měsících na CHRYSALIDOCARPUS LUTESCENS z Ikea. Na mospilan 20 (koupil jsem naslepo cokoli s lebkou :) ) nereaguje. Mechanicky se ho zbavovat, to bych nedělal nic jiného. Hodně rychle se množí a napadené listy po cca třech týdnech usychají.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 14:53
avatar

Nejspíš nějaký druh puklic. Metody ochran najdete na netu (např. zde), ale z mých osobních zkušeností je to většinou marný boj a často se ty potvůrky přenesou i na jiné rostliny. Já bych uvedenou rostlinu zlikvidoval.

tady a tady se podívejte i na ostatní škůdce a nemoci

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.02.16 15:02
Hm, vypadá to tak. Díky.
Datum: 25.02.16 23:20
avatar

Nejspíše se jedná o štítěnky, ty napadají palmy nejčastěji, Samečkové jsou okřídlení a nemají tzv.krunýř a nymfy(larvy) se rozlézají po celé rostlině.Příčinou bývá příliš teplý, suchý a nehybný vzduch.Pokud máte napadeny jen některé listy, zkusila bych je odstranit a provést postřik.Jediná pomoc je přípravek z bioochrany – koncentrát z pomerančového oleje s bórem nebo zkuste vše seškrábnout nebo okartáčovat a zasažená místa potřít mýdlovým roztokem s lihem, nebo jen lihem ( použijte vatový tampon ) nebo celou rostlinu postříkat, alespoň 5 postřiků ( po 2 dnech ).
Mýdlový roztok: 1 polévkovou lžíci mýdla rozpusťte v trošce horké vody, přidejte 1 litr vody a 1 polévkovou lžíci lihu.

Jestli je ale palma napadena hodně, přikláněla bych se taky k likvidaci, protože štítěnky patří mezi nejúpornější škůdce, boj s nimi bývá marný a rostlina stejně většinou zahyne.


doplněno 25.02.16 23:52:

bioochrana -aplikuje se jako postřik v době výskytu škůdce. Pro dobrou účinnost na savé a žravé škůdce je vhodná opakovaná aplikace (3 x) v 7 - 10 denních intervalech.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.