Koupě benzínového vertikutátoru a pronájem?

Od: Datum: 19.02.16 23:55 odpovědí: 4 změna: 20.02.16 10:05

Zravím , rádcové.

Stojím před složitou otázkou , zda mám kupovat benzínový vertikuátor na trávník nebo ne , cena je kolem 9 500 Kč a využiji ho pár dní v roce. Přemýšlel jsem ještě nad půjčováním lidem během roku , běžně se půjčuje v půjčovnách kolem 700-900 Kč na den , kdybych ho půjčil třeba za 400 Kč na den , myslíte , že by byl zájem?

Vždy bych si vzal vratnou kauci 6 000 Kč pro případ poškození či odcizení, kterou bych při vrácení stroje v pořádku vrátil.

Co takhle koukám , tak tyto stroje má hodně málo lidí ,tak si myslím , že by měl být asi určitě zájem , ale je tam to asi ...

Poraďte , prosím. díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.16 01:02

Když to budete dělat "na černo" tak to pujde do doby než bude první problém. Když to budete dělat legitimně, jeden stroj neuživí ani své náklady. Nicméně po dlouhé době jiná myšlenka než prodávání cajků z Číny.

Ohodnoceno: 0x

Od: hk
Datum: 20.02.16 01:08

Nepůjčovat, zpět se vám vrátí šrot.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.16 07:08

To je právě to, koupit drahý stroj, který použijete 2x do roka a nebo si ho půjčit? Ta cena , za kterou byste tp chtěl půjčovat je hezká, i já bych byl Vaším zákazníkem, pokud byste bydlel někde poblíž. To že se Vám vrátí šrot- no jo může se stát. Ale zase 20x půjčíte a máte jej skoro zaplacen. Já bych do toho šel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.16 10:05

Děkuji všem za rady. Samozřejmě půjčování by bylo legální , tj. přes živnostenský list , měl bych to přidruženou činnost k mému jinému vedlejšímu podnikání. Nejvíc se asi bojím , aby se k tomu lidé trošku chovali , zase na druhou stranu , bude vybrána kauce , ze které se v případě poškození nevhodným zacházením oprava zaplatí. Samozřejmost je pořádně sepsaná smlouva o půjčení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.