Zelenina ze semen

Od: Datum: 14.02.16 10:25 odpovědí: 8 změna: 28.02.16 20:01

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat tento rok sadím poprvé zeleninu ze semen papriky, rajčata, kedlubny a nechci ty sazeničky od sebe odsazovat chtěl bych nasadit hned do květináče ale nevím kolik semen do jednoho květináče aby vyrostla jedna sazenice? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 10:34

Dejte dvě, pokud vyklíčí obě, nechte tu silnější sazenici, druhou vyštípněte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 10:40
avatar

Protože klíčivost semen nebývá stoprocentní,bohužel je nutno vysévat více semen a po vyklíčení provést selektivní výběr.Také eliminujeme růst méně zdařilých semenáčků a pro pěstování vybereme zdařilejší jednotlivce.Vždy počkáme,až se ze skupiny ukáží silnější sazenice a ty vsadíme do pěstebního kelímku.Obvykle po dvou kusech.Až jsou tyto sazenice plněschopné sadby na místo,opatrně je přemístíme s plným kořenovým balem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radkapod*
Datum: 14.02.16 13:34

A nebo to můžete udělat jako já. Dávám semínka na ubrousek do krabičky, co vyklíčí zasadím do sadbovačů.

Jde to u lilku, paprik a rajčat. Kedbubny ne, ty je podle mě lepší koupit (sadbu).

Na fotce jsou lilky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.16 20:09
avatar

Dej jich tam víc, ne každé semeno vzejde, pak je protrháš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 14:27
avatar
Dlouholetý Podlahův rádce přes papriky doporučoval set a následně i sázet papriky po dvojici. Takže paprikám rozhodně neuškodíš když budeš set dvě až tři semínka do jednoho kelímku sadbovače. Můžeš pomalu začít už teď. Rajčata mají ještě víc jak měsíc čas a nakládačky dávej ještě 14 dní po nich. Nejlepší výsledky dává výsev do lisovaných rašelinových koleček Jifů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miloslav*
Datum: 28.02.16 20:01

Nakladačky je nejlíp sázet po 3-4 semínkách, koncemdubna pod sklenice třebars 5 litrové zalíva se na sklenice a tam se to nechá až do zmrzlejch pak skleničky oddělát a je bez problému přesazováni přimo na stanovyště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 09:02

Nejlépe je vysít semínka do mělké výsevní misky a ve stadiu prvních pravých lístků přepikýrovat do kelímků - přesazené rostlinky získají bohatší kořenový systém a pěkně zesílí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 10:36

papriky se sejou teď a to nejlépe do perlitu(jedná se o osobní dlouholetou zkušenost) a poté přepikýrovat drobnější odrůdy po dvou a vzrůstné po jedné,rajčata seju kolem poloviny března do výsevního substrátu a ve fázi dvou pravých listů přesazuju po jednom a okurky po jednom semenu až kolem počátku dubna a ty sázím až na místo,ale dobré zkušenosti mám i s přímým výsevem okurek(hadovek)do fóliáku,ale pozor na slimáky.U paprik má perlit tu výhodu,že se sazenice tolik nevytahují vzhledem k nedostatku živin a vytváří bohaté kořeny,které se nepoškodí při přesazování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.