Co je to za kytku

Od: Datum: 07.02.16 20:35 odpovědí: 6 změna: 10.02.16 15:00

Dobrý den,

v létě jsem dostala kytku. Docela pěkná, ale bohužel nevím co je zač a potřebovala bych to vědět, abych měla ponětí, jak se o ní starat. Řeklá bych, že by potřebovala trochu zasřihnout, ale nechci ji zničit.

Když jsem ji dostala, byli "květy" menší a jejich barva sytá. Teď jsou vybledlé a přerostlé, tak bych chtěla vědět co s tím.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.16 22:54
avatar
Připomíná Celosii - Nevadlec. *nevi* M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.16 01:25
avatar

Celosia argentea kultivar Intenz ( Nevadlec hřebenitý) lidově kohoutí hřeben. Asi vás zklamu, ale je to letnička, která se pěstuje do odkvětu. Potom rostlina odumírá. Je to universální kytička, kterou můžete mít jako pokojovku ale daleko rozšířenější je její pěstování na balkónech a v truhlících než v bytech.Dlouho kvete odtud název nevadlec.Je třeba odstraňovat odkvetlé květy, tím se podpoří další kvetení.Každý týden by se měla hnojit na podporu květů. Lze ji během vegetace mírně zkrátit.Tak to s ní zkuste, jestli by vám ještě nějaký čas vydržela, ale moc naděje vám nedávám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zss
Datum: 10.02.16 11:18
Ježis, to mě docela mrzí. Vypadá opravdu dobře a kvete ještě teď, i když už to není tak pěkné.
Mohla bych ještě poprosit, víte co je tohle zač?
Od: annaa
Datum: 10.02.16 11:33

Spathiphyllum, velmi nenáročná rostlina, chce víc zalévat a snese tmavší místa. Květy jsou bílé a kvete opravdu dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 12:43

lopatkovec česky... je nenáročná a květy dlouho vydrží - líbí se jí rosení,ale to vše najdete na netu ,když už víte název

ty suché konce listů má ze suchého vzduchu, proto ji roste

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.16 15:00
avatar

Česky též spatifylum nebo toulcovka. Koukám,že vám rostlina žloutne. Zřejmě začíná být váš lopatkovec na svůj květináč příliš velký, poznáte to podle toho, že začne vyžadovat velmi časté zalévání a nebo mu zdánlivě bezdůvodně začínají právě žloutnou listy.Poškozené listy odstraňte, zbytečně rostlinu vysilují. A k tomu rosení- hlavně v létě a jenom přímo na list,né na jeho řapík. Pokud kvete, tak se květy také nerosí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.