Jak odstranit mech z netřesků?

Od: Datum: 02.02.16 14:36 odpovědí: 4 změna: 04.02.16 18:55
avatar

Dobrý den.

Manželka založila asi před deseti lety skalku osázenou čistě různými druhy netřesků. Vše se krásně ujmulo a kameny postupně zarostly koberci netřesků. Asi před třemi lety ale začali netřesky prorůstat mechem a po letošní zimě už to vypydá, že některé netřesky mech úplně zaroste a zahubí. Nevíte někdo jak se mechu zbavit? Mechanicky to zřejmě není možné, protože mech je do netřesků naprosto prorostlý a muselo by se vše vyrýt a vyhodit.

Ideální by byl nějaký postřik který by ovšem zahubil mech a nepoškodil netřesky...

Ještě doplním, že alpinárium je na plném slunci od rána do večera.

Pokud někdo umí poradit, předem mu děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 21:30
avatar

Pro mech je toxické železo. Zkusila bych zelenou skalici. Normálně ji používám na hubení mechu v trávníku. Ale chtělo by to zkoušku na nějaké části, nevím jak na ni zareagují netřesky, ale nemyslím, že by měl být problém. Případně jiných přípravků je dostatek, ale základní složka je stejná. Jen skalice je levná. Odměříte na vážkách, aplikujete buď postřikem. 30-50 g na litr vody. Dobře se rozpouští. Ale říkám, zkuste prv reakci netřesků na malé ploše. Podle síli vrstvy mechu možná bude potřeba aplikaci opakovat. Ale výhoda je, že to není žádná velká chemie, navíc je to dobré hojivo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.16 16:25
avatar

Já si myslím, že foro má pravdu. Ještě si myslím, že netřeskům se moc líbí sucho a mech potřebuje vlhko. Nešlo by to území netřesků, nějakým nenáročným způsobem, odvodnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 18:11
avatar

Děkuji oběma dámám za odpovědi. Tu zelenou skalici určitě vyzkouším. Skalka je celá z kamene a na celodenním úpale, žádné vlhko tam tudíž nejni, ale přesto tam mech roste jako divý. Jsou tedy i druhy mechu, které tyto podmínky bez problémů zvládají.

Datum: 04.02.16 18:55
avatar

Jen pro úplnost, zřejmě máte kyselejší půdu, v té se mechu daří, nebo skalka není úplně prosluněném místě, možná, že i zbytečně více zaléváte. Jinak nechápu, proč se vám mech mezi netřesky rozrůstá;).Netřesky potřebují dostatečně propustný substrát. Ideální je kompost smíchaný s pískem v poměru 3:1


doplněno 04.02.16 19:09:

Teď jsem si přečetla vaši odpověď. Tak si myslím,že chyba je ve složení půdy.Mechy jsou často spojovány s nevyvážeností živin.Rostou většinou tam, kde je v kořenové vrstvě nedostatek magnesia a draslík.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.