Jak stříhat bonsai

Od: Datum: 27.01.16 21:17 odpovědí: 5 změna: 28.01.16 15:45

Dostala jsem jako dárek malou bonsai"pokojový ptačí zob".

Ale už se dosti rozrostla a nevím kdy ji mám stříhat,na fotce jsem označila jak dlouhé jsou nové přírustky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 02:41

Dobrý večer cituska, udržovat bonsai je docela věda.Co já vím,tak se ptačí zob musí stříhat často,protože má velké množství nových přírůstků a když se nestříhá, vytváří se květy a bonsai ztrácí tvar.Kromě stříhání by se měly také zkracovat narostlé kořeny. Mohlo by vám pomoc toto : http://www.bonsaje.estranky.c…lanky/bonsaja-jeji-formovani/

Ohodnoceno: 3x

Od: dam®
Datum: 28.01.16 03:49

Neumím, neznám, jen jsem si vzpoměl na tatínka mého kamaráda. který s láskou pěstoval a sháněl čarovějíky , teď nevím jestli jsem to dobře napsal, když, tak mě opravte. Kamarádův tatínek rád říkal:"To je jak sundávat podprsenku, než ji otevřeš, tak jen tušíš co tě čeká a než se to naučíš otevírat, tak ti tvá žena pomůže. Dnes už vím, co tím myslel, jen ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.16 13:08

Cituska stříhat dle citu, každopádně podle fota rostliny má nyní nedostatek světla - nové přírůstky jsou vytáhlé a rozestup mezi listy velký. Tak dát víc na světlo, klidně větší chlad.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.16 13:44

tigra...ona pěkně stojí na okně na jižní stranu...ale asi je teď celkově méně světla jako v létě...děkuji

Od: jofa®
Datum: 28.01.16 15:45

Vaše "bonsai" dá-li se to tak nazvat, je velice zanedbaná. Měsíc počkejte a pak odstraňte co se dá. Vložil jsem obrázek a pokud to jen půjde pokuste se zkrácením a odstraněním větviček o něco takového. I za cenu, že to nebude hned ideální, což taky nebude. Jo bonsaje je věda. Jinak dojít za odborníkem, ať Vám to probere a poradí.

doplněno 28.01.16 15:55:

Nebojte se do toho říznout a vše ostatní odstranit. Seříznuti silnější větve ošetřete balzámem (včelí vosk).

doplněno 28.01.16 16:11:

A ještě doplním. Pokud s tím neprovedete co jsen popsal, budete to mít křoví na silném kmínku. Je mi líto, ale je to tak.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.