Kde koupit semínka chmele

Od: Datum: 23.01.16 15:32 odpovědí: 9 změna: 16.04.16 13:26

,,chtěla bych si udělat zelenou zástěnu z chmele,,nevíte někdo kde ho koupit,koukala jsem se ,ale nikde ho nevidím,,díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 05:14

Ne semínka, ale přímo už rostliny chmele nabízí letos nově zahradník Starkl v Čáslavi. Posílá je i poštou.

Píše tam, že zasílají výhradně samičí rostliny, které jsou v létě obsypané svazečky chmelových šišek. Kromě domácího vaření piva se prý šištičky hodí do vonných sáčků, které pomáhají při nespavosti. Lze uvařit i domácí pivo. *ee*

Rostliny jsou marzuvzdorné. Na podzim zatahují, na jaře znovu obrazí. Pokryjí i vysokou pergolu. 1 rostlina v květináči stojí 149 Kč. /což se mi za chmel zdá docela dost/.

Tak tohle všechno píší - v novém letošním katalogu na str. 81. Kdo ví. Pergolu nemám a pivo vařit nehodlám. Tak jen posílám dál, co jsem vyčetla. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.16 09:54

babajaga-je to moc a ještě poštovné,,díky

Datum: 24.01.16 07:44

Chmel se dá množit tak, že si odnesete rostlinku s kořínky, a pak už se sama množí odnožema. Pozor na jednu věc. Chmel dokáže vyrúst, když má oporu třeba 10m vysoko. Nám takhle šplhá po okapu do 2.patra. Aby udělal zástěnu, je potřeba hodně sazeniček, nebo počkat 2-3 roky. Množí se neuvěřitelně rychle. Když z jara vyráží nové odnože, je třeba chmel navádět. Na plot, na tyčky, na lanko, kamkoliv, čeho se může chytnout. A za třetí, má dost ostré chloupky na těch odnožích. Ať se o ně někdo(hlavně děti) nepořežou. Ale zas to není jedovaté, a nechají se pořezat jen jednou. Na zimu seschne do hněda, a zůstane tam, kam vyrostl. Na pergole se to třeba hodí, zahustí nové rostlinky. Na plotě, když nemá kam šplhat, to udělá nahoře takovou bakuli. Jestli najdu někde fotku, tak pošlu, co je dnes po třech letech z 5 rostlinek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.16 09:53

nikdo,,,díky za odpověď a chtěla bych se tedy zeptat,jestli mi nemůžete nějaké poslat.,,,asi ne,že?Moc bych je chtěla.

Datum: 24.01.16 21:11

Můžu, ale až sleze sníh na jaře. A nevím, jestli je to na přesazování vhodná doba. Pošlete někdy ve druhé půlce března vnitřní poštou upomínku a adresu. Teď bych na to ještě zapoměl.

Datum: 26.01.16 15:09

nikdo,,,,,,jejda to je ok napíši,,potěšil jste mne,,díky

Datum: 15.04.16 20:04
Datum: 16.04.16 13:26

Já se byl podívat dole na zahrádce naposledy minulou sobotu, a ještě ani nelezl ven, natož takové rostlinky. Je tady asi větší a delší zima.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.