Jak pěstovat Arecu chamaedoreu

Od: Datum: 22.01.16 19:55 odpovědí: 5 změna: 23.01.16 19:47

Dobrý den poradí mi někdo jak pěstovat palmu ARECU CHAMAEDOREU koupil jsem si ji v kauflandě.A kde ji mám mýt má ráda hodně slunka nebo spíš polostín a nebo stín.Poraďte mi nějaké pokojové rostlinky které zbožňují hodně ale hodně slunka hlavně nenáročné.

PS. koupil jsem si v penny palmičku vypadá jako dracena marginata ale má červenozelené listy, listy jsou zelené a u krajů červené jméno tam nebylo. Všem děkuji za odpovědi.*slunce*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 01:52

Chamaedorea je pomalu rostoucí arekovitá palmička. Dorůstá do max.výšky cca 150 cm.Do květináče se zasazují 2 - 3 ks, aby měla rostlina hustší tvar. V případě, že má dostatek světla, jako jediná z palem v bytě vykvete, ale nevoní.Plody jsou žluté kuličky, které na rostlině vydrží až 1 týden. Není náročná na pěstování.Ale je nemrazuvzdorná.Vyžaduje jasné rozptýlené světlo, snese však i polostín.Ideální je teplota 18 – 24 ° C, v zimě nejméně 12 ° C.V létě potřebuje vydatnou zálivku, zalévejte 2 x týdně. Přes zimu zalévejte mírně.Vyžaduje vyšší vlhkost vzduchu, snese však i vzduch suchý.Doporučuji proto umístit květináč do misky s vlhkými oblázky kvůli udržení stálé vlhkosti.V době vegetace 2x za měsíc palmičku přihnojte tekutým hnojivem.Přesazujte, až kořeny zaplní celý květináč. Nesnáší lesk na listy.Na tmavém a chladném stanovišti palmička neroste.

A k té draceně marginata.Nejspíš to bude opět dracena - Barvu listů mají převážně zelenou, ale v závislosti na odrůdě mohou být žluté nebo červené pruhy.Nebo by to mohla být dračinka, kordyline (Cordyline).Tu si lidé hodně pletou s dracénou.Ta má také červené pruhy.Jo a dracena není palmička.

A hodně a hodně slunce potřebují většinou sukulentní tučnolisté rostliny a různé druhy kaktusů. Jíinak vesměs všechny kvetoucí pokojovky mají rády světlo a slunce, ale né přímé.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.16 10:29

Mockrát děkuji,jen se chci ještě zeptat, na té arece mám tmavě zelené listy ty jsou velké a světlezelené listy ty jsou malé ďprotože jsou nové.Ale na těch starých tmavězelených listech mi na špyčkách černají a schnou špičky listů buď je to tím že jsem to měl na slunci pak jsem to přesunul na polostín a nebo zaléváním poradte děkuji.

Datum: 23.01.16 19:47

Dobrý večer mario, hnědé špičky listů - příčinou může být suchý vzduch. V teple doporučuji listy pravidelně rosit. Další možnou příčinou může být nedostatečná zálivka nebo chladný vzduch.Pokud ale hnědnou jen ty nespodnější listy a klopí se, je to normální.Tyto listy odřízněte, netrhejte je Při velkém hnědnutí listů ve spojení s hnilobou je příčinou přehnané zalévání. Tož tak. Tak ať se u vás rostlinám daří;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.16 13:28

Mám také několik těchto palmiček .Tu nejstarší mám již přes 20 let.Byla to malá asi 20 cm palmička a nyní je to již pěkný stromeček.Kvete zrovna teťka.Má čtyři výhony a na nich spoustu kuliček, které nadělají pěkný nepořádek když napadají na zem.Pěstuji ji asi 2,5m od okna a snese i naši pokojovou teplotu kolem 14 stupňů.Suché konce má na starých listech také,zalévám ji tak nějak pravidelně nepravidelně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.16 16:13

Mockrát vám děkuji bojím se že ta moje nepřežije o některé rostliny se starat neumím jsem ještě amatér *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.