Amarylis přezimování

Od: Datum: 05.01.16 21:43 odpovědí: 7 změna: 10.01.16 22:17

Všechny moc zdravím a mám dotaz. Mám před přezimováním Amyrylis zbavit listů, nebo opadnou bez vody a v zimě samy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 21:47

Listy uřízněte kousek nad cibulí a i s květináčem dejte do chladnější místnosti a tmy. Já je mám pod regálem ve špajzu bez okna.


doplněno 05.01.16 22:06:

Cibuli to neublíží. Pak nechte při teplotě cca 10 stupňů, světlo tolik nevadí. Další možnost je pěstovat stále dál a přestat zalévat koncem září a pak zazimovat po uvadnutí listů. Ovšem v tomto případě s největší pravděpodobností letos nepokvete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 21:55

Moc děkuji za odpověď, já se jen bála, když jsou ještě plné šťávy, abych té cibuli neublížila. Chladno bych měla, ale je tam světlo-tedy spíš šero, mám ten květináč dát třeba do papírové krabice s otvory pro vzduch?

Datum: 05.01.16 22:34

Děkuji za doplnění odpovědi. Já ji koupila teprve v listopadu v plném květu, takže asi před 14-ti dny, kdy odkvetl druhý květ jsem ji dala do chladu bez zálivky. Teď jí tedy dle rady uříznu listy a dám zazimovat do ještě větší zimy. Kolik vlastně potřebuje času na zimování? Přesněji, kdy ji mohu dát zpět do tepla a zalévat, aby vykvetla?

Datum: 05.01.16 22:38

Tak pozor. Jestli teď odkvetla, potřebuje cibule nabrat sílu nebo by to mohlo s ní špatně dopadnout. Takže zpět na okno, zalít a na jaře přihnojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 23:45

Odkvetla už na konci listopadu, poté jsem ji již nezalévala a dala ji na balkon do větší zimy, Nyní ji chci přesunout na zimování do většího chladu. Je tedy víc než měsíc po odkvětu. Můžu jí tedy uříznout ty listy?

Datum: 06.01.16 00:35
avatar

Já bych zálivku zcela ukončila a květinu přenesla na suché tmavé místo, nejlépe do sklepa při teplotě 15 st.C.Nechala bych všechny zelené listy uschnout a cibuli zatáhnout.Pak bych suché části odstranila. Pokud stvol po odkvětu zcela neuschnul,ten bych uřízla hned asi 3 cm nad cibulí. Asi po třech měsících, když se na vrcholu cibule viditelně objeví nové poupě, začala bych opět zalévat a přenesla bych ji zpět na pořádné světlo,aby se rostlina příliš nevytahovala a nenakláněla za zdrojem světla. Důležité je dodržet období klidu a nespěchat se zálivkou. A ještě dotaz. Máte to opravdu Amarylis nebo Hvězdník?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.16 22:17

Měl by to být Amarylis-bylo to na jmenovce. Jinak děkuji za odpověď, přijde mi to humánnější, než ty listy uříznout. Uřízla jsem po odkvětu ten stvol a strašně z něj tekla šťáva, tak bych měla strach totéž udělat s listy...i když pravda, po tom stvolu to také normálně zaschlo. Už je na chladném temnějším místě i s listy, tak uvidím. Každopádně děkuji všem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.