Jak zachránit tuto kytičku?

Od: Datum: 30.12.15 11:49 odpovědí: 9 změna: 01.01.16 17:41

Dobrý den, v pokoji u okna máme tuto kytičku, která však uvadá a upadávají části, ale ještě by ji šlo zachránit, ale jak, nevíme v čem je problém, půda černozem a mokrá. Nesvědčila by jí spíše více pískovitá půda, není to nějaký druh kaktusu? Jaký má název tato rostlinka?

děkujeme!

doplněno 30.12.15 11:56:

Takže možná je to Vánoční kaktus?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 12:03

ano, je to vánoční kaktus. Vypadá, že je přelitý. Jestli ho hodně zaléváte, tak to je chyba a nejspíš ji už nezachráníte. Jestli je zemina !mokrá", jak píšete, tak kaktus z květináče vyjměte, kořeny opetrně proklepejte. Potom zase%dte znovu do zeminy, která bude spíš sušší. Potom můžete jen čekat...

Ohodnoceno: 2x

Od: alzbetka
Datum: 30.12.15 12:38

Tak díky, jdeme hned přesazovat. Není lepší namíchat černou půdu s pískem?

Datum: 30.12.15 12:45

kupte zeminu přímo na kaktusy a sukulenty v té bude prospívat myslím, že se zmátoří je to nezmar

Ohodnoceno: 1x

Od: ivik®
Datum: 30.12.15 13:06

Také jsem zachraňovala: ty poškozené články se nebojte odstřihnout a nechte na přesazení jen tu zdravou část.Pokud se rostlina zmátoří, zalévejte asi 1x za týden jen 1 - 2 pl.lžícemi vody.Je to odolná rostlina,snad nezahyne .-) Pozor také na otvírání okna a větrání, ať neomrzne nebo nechytí průvan.

doplněno 30.12.15 13:14:

Určitě byla přelitá,je to kaktus a byl utopený :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.15 13:13

Přelito a možná zbytečně v teple.U švagrové na studené chodbě u okna právě krásně kvete už nejmíň 14 dní.Nám také touto dobou kvetl , ale něko jej kdysi z chodby (přístupné veřejnosti) přemístil neznámo kam.*nevi*

Od: hm®
Datum: 30.12.15 13:13

No jo, vánoční kaktus a trvale mokrá hlína, to nejde dohromady. Zkusit přesadit a zalévat přiměřeně (trochu). Ty články, co opadávají - když najdeš nějaký zdravě vypadající (i víc spojených), zkus ho zasadit, je docela možné, že se chytí a budeš mít další kytku.

Od: alzbetka
Datum: 30.12.15 14:45

Tak já všem děkuju za rady, většina rostliny je ještě v pohodě, kořeny necháme trochu oschnout na vzduchu

Datum: 01.01.16 16:07

http://www.poradte.cz/rostlin…kaktus-stimulace-kveteni.html

http://www.poradte.cz/rostlin…sazeni-vanocniho-kaktusu.html

doplněno 02.01.16 10:37:

Ahááá, možná, že to bude opačný problém, že schne a je na slunci. Já jsem svou, maličkou, dostala letos na jaře a dočetla se, že miluje letnění. Tak byla na plechu severního okna až snad do září a rostla jako zběsilá. Po přesunu domů začala kvést, fotka je z 19.10. Když odkvetla, v prosinci začala kvést znovu a kvete stále. Zalívám ji jednou, 2x v týdnu. Když sáhnu a má hodně sucho. Zalívám tak, jako ostatní kytky. Mám ji na skříňce, na světle, ale ne na slunku. :-D Možná, že to bude tím, jak ji nahlas chválím a obdivuji.

Datum: 01.01.16 17:41

Skoro vubec nezalívám,jen cvrknu tak 5 za zimu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.