Bobulky, pupínky na spodku fíkusového listu

Od: Datum: 20.12.15 20:44 odpovědí: 4 změna: 23.12.15 18:37

Dobrý večer, při uklidu jsem zjistila že fíkus má na spodní staně listu malé tečky, pupínky, Jak se toho zbavit a co to prosím je?

Děkuji za odpověd

Zdravím

Becková janaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.15 22:35

Auto mi nejede. nevíte proč? Hmm, hloupá otázka, že? Tak to je i s tou Vaší. Nepíšete ani velikost ani barvu "pupínků". Mohly by to být puklice, ale těžko říci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 23:27
avatar

Dobrý večer, přesně tak, jak píše sebod.Chtělo by to foto. Takhle se můžeme jenom domnívat, že se nejspíš jedná o puklice.Jejich llikvidace , kvůli jejich způsobu života a voskovému pokryvu těla, je dosti obtížná a zdlouhavá. Vosk je dobře chrání před působením kontaktních chemických přípravků. Nejprve zkuste viditelné puklice mechanicky odstranit hadříkem namočeným ve vodě s příměsí oleje(.např.řepkový olej bez insekticidní složky obsahuje přípravek Biool, parafinový olej Frutapon). Lze také použít tampon namočený v lihu. Poté aplikujte postřik Careo nebo Mospilan 20SP.Toto ošetření je nutno ještě podle síly napadení po 7–10 dnech 1–3x zopakovat (při pokojové teplotě).Pak vám doporučuji k fikusu do zeminy zapíchnout tyčinky proti škůdcům a prohlédnout i okolní květiny, zda nejsou také napadeny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rostlinkycz*
Datum: 22.12.15 20:16

Podle fotky jsou to puklice - štítenky. Projevují se i lepkavou hmotou, kolem nádoby, dokonce na zemi, na listech. Boj je těžký. Namočte vatový tampon do lihu. Pokud se časem znovu objeví, už jen chemický postřik. Výše máte již uvedené možné a vhodné látky. Je však třeba rostlinu izolovat, neboť Vám napadnou i jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 18:37

Puklice jsem měla na orchidejích. Požádala jsem v obchodě přímo o prostředek na puklice a mechanicky vatičkou jsem je trpělivě odstraňovala. Ten líh je určitě také účinný. Jde hlavně o trpělivost a nezapomínat na záhyby a skrytá místa. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.