Minirůže se zlatými třpytkami

Od: Datum: 13.12.15 18:07 odpovědí: 9 změna: 15.12.15 14:04
avatar

Dnes jsem dostala kvetoucí minirůžičku. Na listech je veliké množství zlatých třpytek. Evidentně je to rostlinka určená ke krátkodobému zdobení obývacího pokoje. Jsem si dost jistá, že v teple pokoje by se jí nedařilo, navíc s těmi třpytkami. Odstranit nejdou. Tyto růžičky by měly v zimě odpočívat někde v chladu. Ale co s touto "zlatou" a kvetoucí? Co s ní teď? Dnes, zítra...?

Když podobně nepřirozeně nazdobené a ke květu vybuzené rostliny vídám v obchodech, je mi jich líto. Teď to mám doma. Nechci, aby mi hynula před očima. Kdo mi poradí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.15 18:12

Prostě si ji užívejte dokud je pěkná - nic jiného je rychlená a na listech je sprej - tedy určená k vánoční výzdobě - pokud ji nechcete vidět hynout ,darujte ji dál... jinou radu nemám

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.15 18:24
avatar

Děkuji za názor. Ještě počkám, jestli se přece jen neobjeví nějaká rada ohledně dalšího pěstování. Když ne, tak to nejspíš dopadne tak, jak radíte.

Datum: 13.12.15 18:46
avatar

Hezký večer bimbam, já bych si ji nejprve užila i občas zalila a po vánocích bych ji pomalu přenesla do chladnější místnosti alespoň na týden, aby se aklimatizovala a pak bych odstranila lístečky se třpytkami,trochu přistřihla a dala ven.Zahrnula bych ji troškou hlíny a navrch větvičku chvojí.A pak jen čekala, jestli na jaře obrazí. Za pokus to stojí, ne?:-D Já jsem to před třemi roky udělala také tak, jen s tím rozdílem, že byla bez umělé dekorace, takže jsem ji pouze přistřihávala. A mám ji dodnes, ale už to není žádná mini. Jestli na to nezapomenu, tak až bude kvést, tak vám vnitřní poštou pošlu foto, ale nevím jestli to jde.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: radkapod*
Datum: 13.12.15 19:11

Já bych si jí nechala v bytě dokud by kvetla, pokud máte chladný sklep tak po odkvětu do něj. Nebo kamkoliv kde je chladno.

Mám mini růžičku na kmínku, už loni jsem jí dala do sklepa. Tam opadají zbytky listů a na jaře zase obrazí *palec*. No a tím máte vyřešené listy se třpytkami.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.12.15 19:37
avatar

Děkuji za další rady. Po odkvětu si podle počasí rozmyslím, jestli půjde na zahradu, nebo do sklepa.

Aleno, na fotku se těším. Vnitřní poštou to (myslím) nepůjde. Pokud přidáte sem, tak se jistě potěší více lidí. Nepředpokládám, že by se tato otázka měla smazat. Do doby, než vaše růžička vykvete, tu jistě počká .

Datum: 13.12.15 22:04
Vyndejte ji z květináče a dejte ji do volné půdy.Zalijte ji a zakryjte neotexem. Je to v podstatě normální růže,akorát minivzrůstu. Venku je relativně teplo. Ona v chladu zpomalí,nalakované listy opadají.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.12.15 12:43
avatar

Maminka má mini růže moc ráda, užije si jich a pak vysadí na záhon, i ty co byly "nazdobené", má jich už několik, nazdobení zmizí a pak už raší nové listy. Mamince rostou, já vysadila dvě a obě zahynuly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 13:56
avatar

Liduš, děkuji za zájem. Takto bych postupovala od jara do podzimu. Ale u nás mrzne. Kytí je zatím na schodišti na okně, rozhoduji se, co s ní provedu.

Datum: 15.12.15 14:04
avatar

Asi bych si užila její krásu, ostříhala a na jaře zasadila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.