Co dělat s orchidejí, když odkvete?

Od: Datum: 12.12.15 06:09 odpovědí: 7 změna: 12.12.15 17:58

Dobrý den,

co by se mělo nejlépe udělat, když květy orchideje opadají a žádná další poupata nejsou vidět na větvičce?

Má se větvička třeba zkrátit? Případně jak hodně? Nebo čekat až na větvičce květy zase vyrostou? A za jak dlouho ty květy asi mohou vyrůst, když nejsou ještě ani poupata?

Máme druhou orchidej a ta měla nasazené po odpadu květů hned tři poupata, která už nyní krásně rozkvetla.

Proč na některé orchideji jou po odkvětu hned nová poupata a někde nejsou?

Děkuji za případnou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 12.12.15 09:16

Třeba někdo nebude souhlasit,ale já po odkvětu stonek nekompromisně ustřihnu asi 3 cm od spoda,aby se rostlina nevysilovala a během 1 měsíce se mezi listy vždy začne klubat další výhon na květy.Hnojím Lignohumátem a orchideje kvetou téměr po celý rok.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.12.15 17:37

Odstřihuji pouze, když vršek někdy zežloutne, kvetou mi už pět let, cca měsíc po odkvětu rostou nová poupata.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.12.15 17:41

Dokud nezežloutne stonek, tak počkám na nová poupata, děkuji

Datum: 12.12.15 17:38

Nějak nechápu, co je to odsřihnout stonek odspoda, to bys ho snad ustřihla hned od substrátu a nezbylo by nic.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.12.15 17:50

No manželka je ale takhle střihala až dole , a nejpozději do 2,5 měsíce vyrazil (nebo i dva) nový stonek a opět tak okolo35 květů . Toť moje zkušenost.

doplněno 12.12.15 17:55:

No však jsem to tak myslel za ty 2,5 měsíce zase plných 35 květů .

doplněno 12.12.15 17:57:

tedy plně rozkvetlých

Datum: 12.12.15 17:52

Ano,ustřihnu tak,aby zbyl asi 3 cm pahýl a mezi listy v dalším patře listů začnou rašit nové stonky.Nelíbí se mi orchidej, která má třeba 3 stonky a na každém 2-3 květy.Tímhle ustřižením získám nový stonek, třeba s 20 květy. Orchidej na fotce měla v létě 3 stonky po 20 květech,byla to nádhera .

doplněno 12.12.15 17:53:

Nové stonky vyraší tak do 1 měsíce...

Datum: 12.12.15 17:58

Stříhat stonek,nikoliv celou orchidej ),jinak by opravdu nezbylo nic...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.