Vánoční kaktus - stimulace kvetení

Od: Datum: 02.12.15 23:31 odpovědí: 9 změna: 06.12.15 20:42
avatar

Máme už letitý vánoční kaktus, žádnou zvláštní péči jsme mu nikdy nevěnovali, ve správný čas rozkvetl, někdy i ještě jednou zjara, poslední dva roky se ale předbíhal - kvést začal už někdy na přelomu listopadu. Vím, že je doporučeno ho přes léto umístit někam do sklepa apod, nic takového jsme ale nedělali. Letos jsme ho z nedostatku času přes léto ještě víc zanedbali, některé spodní části stonku ztluštěly - možná zdřevnatěly. Asi před měsícem jsem se pokusil o jakýsi omlazovací střih, doplnil hlínu (ale nepřesazoval), dopřál pravidelnější zálivku, vč. hnojiva Cristalon. Je umístěn na teplém místě poblíž okna, přímé světlo ale nemá. Listy (listeny) trochu oživly, semtam nasazují na nové přírůstky. Zatím se nijak neprojevuje, že bych chtěl nasadit pupeny a na Vánoce rozkvést.

Můžete mi prosím poradit, co s ním udělat - umístit na jiné místo, regulovat zálivku apod? Má ještě naději třeba k Novému roku?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 00:45

Netuším jak urychlit nasazení květů já ho tedy zalévám minimálně tak 1x za měsíc a přes léto jsem nezalévala vůbec...nikdy nehnojila , kvetl už 2x a nyní odkvétá - kvete si kdy chce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 06:00
avatar
Aby nasadil na květ, tak je třeba, aby byl v místě, kde bude cca 15 stupňů. Já ho mám na parapetu nad topením a květy nasadil jen na výhoncích, které se dotýkaly studené okení tabule. :) Když ho budete mít normálně v místnosti kolem dvaceti stupňů, tak se bude dařit listům, bude hojně nasazovat, ale nepokvete..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 08:49

Tím omlazovacím střihem jste se připravil o převážnou část kvetení v tomto roce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 20:37
avatar

no to přemísťování, které se tolik radí, ,je právě největší blbost, kaktus chce stálé místo, mám vánoční i velikonoční a vykvetou včas oba,mám je už několik let na okně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 20:50
avatar

asi záleží, jakou máte v pokoji teplotu...? mně se zase osvědčuje po létě odložit kaktus do chladného pokoje, aby si odpočinul a teprve když nasadí pupeny na květ, přemístit zpátky do tepla - a kvete spolehlivě...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 04.12.15 09:39

Pro mě je kvetení vánočního kaktusu jedna velká záhada *nevi*.

Loni jsem někde četla o přenesení do chladnější místnosti a o omezené zálivce, jeden ze třech (mám bílý, růžový a červenooranžový) se zůčastnil pokusu ve kterém přišel málem o život. Na přenesení do chladnější místnosti a omezení zálivky totiž reagoval schazováním listů.

Letos jsou na svém stálém místě v kuchyni nedaleko východního okna, jeden už měl dva květy, ostatní mají poupata ale není to, to pravé ořechové co vidíme v obchodech. Tam jsou kaktusy doslova obalené poupaty a květy.

Já už se smířila alespon s pár květy někdy kolem Vánoc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahan
Datum: 04.12.15 19:28

Dobrý večer,mám kaktus už asi 12 let,ten menší jsem si vypěstovala z odenku,Když řeknu tak s ním nic nedělám na jaře po zmrzlých je vynesu ven do stínu zalévám až vyschne 1x za měsíc pohnojím Kristalonem,v září,letos až v říjnu odnesu do prádelny a jak nasadí poupata přenáším do pokoje na místo kde už zůstane až do odkvětu,pak zase putuje do prádelny zalévám jen trochu 1x za měsíc.Má jen jednu chybu,že na vánoce je již odkvetlý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: datlik3
Datum: 04.12.15 19:47

Asi to vazne chce jen nizsi teplotu, my ho mame v zimni zahrade, min 10stupnu kdyz venku bylo -5.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.15 20:42

jak už tu bylo napsáno.Nedávejte ho moc do tepla. Někam do chladnější místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.