Líbenka uvadlé listy

Od: Datum: 24.11.15 10:12 odpovědí: 4 změna: 24.11.15 22:15
Prosím o radu.Mám rostlinu Eucharis a již půl roku má povadlé listy a bojuje o život. Zkusil jsem postřik proti mšicím ale bez výsledku. Na listech nepozoruji žádné škůdce. Teď jde do květu ale květ je velmi malý a slabý.
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 11:24

Přiznám se, že mi nepřijde (podle fota), že by listy byly nějak uvadlé. Schválně jsem se šla kouknout na svoji a mám je také takové - celeročně.. Naopak je máte krásně tmavozelené.

Jediná rada, nechat pořádně vyschnout zeminu a až pak zalít - jestli není přelitá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.15 16:40
avatar

Takové listy jsem zažila u květin, které jsem přesadila do příliš velkého květináče. Myslela jsem si, že se jim zavděčím a nebudu muset přesazovat tak brzy. Ale jim se to opravdu nelíbilo. Párkrát jsem znovu přesadila do menšího a pak vypadaly spokojeně. :-D Proč u rostliny máte zapíchnuté ty tyčky? Jaký mají smysl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trunjaro
Datum: 24.11.15 21:00

Tyčky jsou tam spolu s drátem dokola jako podpora. Kdyby tam nebyly, tak listy visí dolů jako hadr. Takhle jsem rostlinu už koupil ale tenkrát byly listy tvrdé a úplně rozvinuté.

Datum: 24.11.15 22:15
avatar

Libenka je velmi teplomilná rostlina.Vyžaduje naopak bohatou zálivku, vlhký vzduch-kde je suchý vzduch, tak určitě rosit a v době,kdy kvete doporučuji ji listy omývat vodou.Nikdy by kořenový bal neměl vyschnout. Na noc by měla být teplota 18 - 20°C, přes den kolem 25°C. Nesnáší kolísání teploty a chlad.Teplota klesající pod deset stupňů už pro ni může být zkázou.Na rozdíl od většiny cibulovin líbenka nezimuje. V březnu a srpnu má obyčejně období klidu, v tomto období zálivku trochu omezte, ale ne moc.Jinak na fotu vypadá pěkně-zdravě. Měl byste ji ale až do konce kvetení jednou za 14 dní přihnojit tekutým hnojivem pro pokojově rostliny. Tož tak;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.