Juka - žloutnutí listů

Od: Datum: 19.11.15 08:06 odpovědí: 4 změna: 20.11.15 00:27
Dobrý den
Prosím o radu s pěstováním Juky :) Máme ji doma cca třičtvrtě roku, do teď se jí dařilo celkem dobře, ale poslední asi tři týdny jí hodně schnou listy. Na druhém menším kmínku mi listy odešli úplně. Rostlinu se snažíme zalévat málo, jen aby byla hlína stále vlhká. Hnojíme speciálním hnojivem pro palmy a asi v červnu jsme ji přesazovali do většího květináče, do něj jsme dali keramzit a hlínu pro palmy. Umístěna je u okna takže světla má dost .. :/ děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.15 08:36
avatar

V zimě by měla být rostlina v chladném, ale světlém prostředí. Ve vytápěných místnostech juka trpí nejen teplem, ale také suchým vzduchem... Změňte prostředí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 08:43

To, že schnou listy od spodu a kmínek vyholuje, je normální. Ovšem, že odejdou na celém kmínku znamená, že odchází. Příčinou je zřejmě péče, kterou popisujete. Zalévejte daleko méně. Zeminu před další zálivkou nechte úplně proschnout. Jedou za týden roste listy. Přestaňte přes zimu hnojit. Zamyslete se, jestli nový květináč není příliš velký a jestli kořeny nezahnívají. Dejte fotku celé rostliny a fotku zeminy v květináči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 10:57

Řekla bych, že rostlina je přelitá. Přesazením do většího květináče jste vytvořila rostlině větší zásobárnu vody. Mezi zálivkami je nutno zeminu nechat vyschnout (neustále vlhká zemina je špatně, ke kořenům se nedostane vzduch). Né nechat oschnout vrchní vrstvu, ale opravdu proschnout. Takže než příště zalejete, zkuste třeba špejlí vlhkost substrátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 00:27
avatar

Stále vlhká zemina je příliš mnoho vody. Juku zalejte jednou vydatněji (tzn. např 0,5 l dle květináče) na týden nebo 14 dní. To je vhodnější než stále cvrkat kapky vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.