Škůdce na listu

Od: Datum: 18.11.15 20:55 odpovědí: 5 změna: 19.11.15 00:08

Paní Makrlíková v tv říkala, že listy tchýně nemají žádné škůdce, přesto já mám listy vyžrané - co je to za "potvůrku", jak se bránit?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.15 21:08

Podle okusu to vypadá buď na housenku, nebo mi napadl lalokonosec (ten by tam mohl být, pokud jste měla rostlinu venku). Ale podle velikosti by ste měla škůdce najít běžným pohledem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.15 21:36

Děkuji za odpověď, "tchýně" jsem venku neměla a po letech, co je pěstuji /máme je od milované tchyně, která již 30 let není mezi námi/ jsem jakékoliv poškození zaznamenala až letos poprve.

Datum: 18.11.15 22:39

Ještě mi napadlo, máte v okolí i jiné rostliny? Jsou poškozeny i ony? A je to poškozeno po celé rostlině (víc listů)?

Každopádně důkladně prohlédnout, ten škůdce nebude nijak mrňavej.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.15 21:52
avatar

Slimáci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 00:08
avatar

Opravdu tchýnin jazyk patří mezi nejodolnější rostliny proti škůdcům, kteří napadají pokojovky(svilušky,třásněnky,molice,mšice atd). Podle fota to ale spíš vypadá na škůdce většího( lalokonosec. škvor atd), zavlečeného z volné přírody na šatech, obuvi, atd.Řada škůdců se může dostat na rostlinu třeba otevřeným oknem.Možná pachatele nezjistíte, ale doporučuji vám použít nálev z cibule nebo česneku. Připravíte ho tak, že lžíci drobně nakrájené cibule nebo půl čajové lžičky rozetřeného česneku necháme vyluhovat 24 hodin v zakryté sklenici s vodou. Jiným účinným roztokem je odvar z 50 až 70 gramů rozdrcené ostré papriky v litru vody. Hodinu vařte a potom nechte 24 hodin vyluhovat, přefiltrujte a uchovávejte ve skleněných, dobře uzavřených nádobách.Výborný je také použít výluh tabákový. Tyto odvary jsou vhodné nejen proti mšicím, ale i proti škůdcům působícím škody okusováním listů a stonků, tedy škvorům, různým housenkám a jiným potvůrkám.*slunce*

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.