Hnojení záhonu na podzim

Od: Datum: 11.11.15 08:45 odpovědí: 3 změna: 11.11.15 10:48

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit jak správně "zazimovat" záhon. Zryl jsem jej po sklizni, ale teď řeším zda na něj vysypat dusíkaté vápno a nebo vápnitý dolomit...? Je to jedno nebo není...?

Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 09:27

tato otázka není logická.Dolomit doplňuje do půdy hořčík a vápník,spíše pro neutralizaci kyselé půdy.Jako hnojivo pro uložení do půdy na zimu je zbytečný.Stejně tak dusíkaté vápno,obsahuje přebytek dusíku a hodí se spíše na desinfekci půdy.Malé množství na zničení různých škůdců neuškodí,ale stejně bude na jaře potřeba doplnit půdní živiny celým hnojivem(NPK,Cererit.)

Ke hnojení na zimu je vhodná jen chlévská mrva,musí se zarýt pod zem,aby měla dost času se v půdě rozložit.Na jaře pro výsadbu doplnit další biogenní prvky hnojivem,obsakujícím draslík a fosfor.Nejlépe superfosfát,.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: an®
Datum: 11.11.15 09:58

Já bych už na podzim nehnojila.

Také záleží na tom, co příští rok plánujete pěstovat.

Vápnitý dolomit je možné použít už na podzim, ale je nevhodný pro kyselomilné rostliny např.okurky, rajčata, papriky, mrkev, celer, len, slunečnice.

Používá se hlavně na hnojení trávníků, pro snížení kyselosti půdy a rozvoj mechů.

Dusíkaté vápno je vhodné pro všechny druhy zeleniny, ale používá se až na jaře, dva týdny před výsevem nebo výsadbou rostlin.

Já používám na jaře cererit. U hnojiv často platí, že méně znamená více.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.15 10:48

Dusíkaté vápno je zdroj vápníku a dusíku. Slouží i k dezinfekci půdy, musí se zapravit do země a hlavně v době účinku musí být teplo a vlhko. Takže dusíkaté vápno teď ne. Dolomitický vápenec můžete teď rozhodit v případě, že to půda potřebuje (např nízké pH). Dodáte tím nejen vápník, ale i hořčík. Vápnění nelze kombinovat v jednom roce s organickým hnojením. Nezapomeňte na doplnění ostatních živin.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.