Dracena - neznámí škůdci

Od: Datum: 01.11.15 16:34 odpovědí: 4 změna: 02.11.15 08:55

Zdravím a žádám o pomoc.

Na naší draceně se začal ve velkém objevovat neznámý škůdce, hromady bílých teček, poté žloutnou listy a rostlina odchází. Jedna už odešla úplně. Bílé tečky jdou mechanicky setřít, ale to není k ničemu, zase se vrátí, navíc jsou už i hluboko mezi kmínkem a listy, takže není šance je dostat pryč.

Prosím o radu jaký přípravek použít, foto rostliny přikládám.

Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.15 18:25
avatar

Dracenu máte napadenou červci - nejspíš vlnatkou.Vlnatkám se velmi dobře daří v suchém a teplém prostředí.Nejčastěji napadají fíkusy, draceny, kaktusy a také palmy. Jsou obvykle usazeny ve větších koloniích – nejčastěji na kořenovém krčku, na spodní straně listů nebo v paždí listů.Chomáčky, které se objevily na draceně potřete olejem nebo lihem štětečkem nebo vatou na špejli.Potom použijte jeden babský recept : Rozvařit v kastrůlku mýdlo na praní (klasický Jelen) asi tak dvě polévkové lžíce na 300ml, po té co začne hmota chladnout, přidáte pár kapek jaru a pár kapek lihu z lékárny, dolejete vodou do 1000ml postřikovače a rovnou použijte.Dracenu dejte do vany a důkladně postříkejte. Je třeba stříkat častěji, ale určitě to zabere.Jen dávat pozor, aby mýdlový roztok nenatekl ke kořenům, obalte květináč do igelit.tašky. Zkusit to můžete, chemii můžete použít vždycky a to např. Biool (olejová emulze), Mospilan 20 SP, KARATANE 5CS, SPRUZIT, LEPTOPAR, Omite 30 W, Actellic 50 EC, Talstar 10 EC. Pomoci může také zvlhčení prostředí, ve kterém rostliny pěstujeme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.15 19:16
avatar

A nebo jít do do drogerie, nebo květinářství a koupit takové tyčinky proti savým a žravým škůdcům a všelijakým potvorám co škodí. Je to drahé, ale pomůže to a je to na dlouho . Já si nevzpomenu jak se to jmenuje. Ale třeba to tady někdo také zná. Zapravuje se to květináče.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.15 19:55
avatar

Suzymon, děkuji za doplnění. Dobrá rada. Myslíte toto, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.15 08:55
avatar

Ano Aleno. Přesně tohle jsem myslela. Koupila jsem to, když mi velký fíkus napadly ty pukvice. Byly přisáté na spodní straně listů a nešly odloupnout. Také velmi dobře funguje "Perfekt plant insecticide". Je to na pokojové rostliny a je to také na všechny škůdce. Ale je ve spreji a musí se stříkat, což je takové nepříjemné. Ale pomáhá. 200ml 78 Kč. v drogerii. Ale asi už bude dražší. Já mám ještě zbytek v lahvičce a mám ho už několik let. Tenkrát jsem právě sháněla tyhle tyčinky a neměli je, tak jsem musela koupit tohle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.