Jak zasadit česnek?

Od: Datum: 28.10.15 14:17 odpovědí: 10 změna: 23.11.15 18:25
Dobrý den, chci zasazet ČESNEK.
Divala jsem se na pořad Polopatě a tam vysvětlovali, ze se musí koupit speciální odruda česneku a pak koupit nějaký moridlo na česnek atd. Je tohle opravdu potřeba? Neda se ho vypěstovat jinak? Nebo jak to děláte vy? Jestli je to vše nezbytné, samozřejmě vše koupím. Poradili vy jste mi pak i kde a celkově vaše zkušenosti se sazenim? Dekuji mnohokrát.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 28.10.15 15:40

Zdravím.

U českého pěstitele si kupte kvalitní česnek a ten zasaďte.

Právě je na to nejvyšší čas. Pochopitelně "prdelkou" dolů.Cca osm centimetrů od sebe a řady zhruba dvacet centimetrů.

Hodně zdaru a nehledejte v tom žádnou vědu ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.15 15:50

to nevím proč někdo radí mořidlo. Moje babička sázela česnek tak, že rozebrala česnekové cibulky, nadělala do země asi deset centimetrů hluboké dírky, do nich zastrkala stroučky a zahrábla. Já jsem jí vždycky mohutně pomáhal a pletl se jí pod nohy, ale česneky vyrostly vždycky.

Jediný možný problém : Ty stroučky musí být zasazené kořínkem dolů. Jinak snad ani není co pokazit.

Datum: 01.11.15 09:15

OK! Nejsemm pro žádná mořidla, léta to dělám jako vaše babička

Od: luha®
Datum: 28.10.15 16:08

Někde jsem slyšel, nebo četl, že česnek by měl druhý den po zasazení zamrznout v půdě (asi rada našich babiček). V dnešní době je tato akce prakticky neproveditelná, takže sázím třeba až 10. prosince. I bez moření jsou ztráty max. dva česneky ze sta. Speciální satba je obchodní trik. Pokud už máte tu svoji osvědčenou odrůdu, lze ji sázet opakovaně každý rok beze ztráty kvality.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.10.15 00:11

ta rada našich babiček je stále aktuální,pokud je vyšší teplota půdy napadají česnek houbové choroby.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.15 23:09
Moje babička sadila česnek v lednu, v dvacetistupnovych mrazech a půl metru sněhu. Česnek mela abnormálně velký, ale uz je to strašně dávno. Já jsem loni sadil těsně před sněhem, tuším na konci listopadu a druhou varku na konci ledna, kdy bylo celkem teplo. Ve velikosti žádný rozdíl.

Datum: 30.10.15 19:06

Budu zatracen, ale v tomto jsem barbarem. Počkám až zamrzne, vždycky na pár dnů zase povolí a v tom okamžiku sadím. Sadím česnek z loňska, vyberu ty největší stroužky. Čím větší se nasadí, tím větší vyrostou. Není to jak u brambor. :-D Ničím nemořím. Jen jednou se mi stalo, že vyrostl tak špatně, že jsem ho skoro nesklízel, ale ostatní roky je hezký. Moc hezký. :)

No a když nemám vlastní sadbu ani od babičky apd tak než abych vynechal sadím koupený v obchodě. Ideálně český, ale už jsem sázel i ten čínský (španělský?).

I křen jsem na sázení koupil španělský v Tescu. Nechtěl jsem obcházet vesnici, kde ho někdo má. A musím říct, že ačkoliv v obchodě vůbec nepálil, tak čerstvý vykopaný ze zahrady se skoro nedá jíst, jak skvěle pálí. Takže ty hnusné španělské křeny všechno ztratí skladováním ve skladech než že by byly špatné.

Datum: 31.10.15 22:13

Česnek jsme pěstovali celá léta na chalupě, nikdy jsme ho nemořili a sázeli jsme vždy po jednom stroužku z normálně koupeného kvalitního česneku a vždy jsme měli zdravou jednu z nejlepších sklizní ze vsi. Budete-li ještě něco chtět vědět, ozvětese mi. A.

Datum: 01.11.15 03:54

Copak mořit na noc v sulce ,ale problém je co .Sadbový česnek nikde není.

Datum: 23.11.15 18:25

Tak si sežeňte sadbu přes zimu a nasaďte na jaře. Já sadím i zimní česnek na jaře. Je potřeba jej zasadit brzy. O česneku se říká že nejlepší je sadba od souseda. I česnek koupený od renomovaných šlechtitelů může v odlišných podmínkách zklamat. Už se mi to stalo. Jo a namořit nově získanou sadbu neškodí, bohužel Sulka ani Rovral už nezabírají. Takže se spíš podívejte zda sousedovi nezplesnivěla část česneku ještě před sklizní. Pokud jo, tak se poptejte jiného souseda. A ještě něco, česnek se nesadí do čerstvě pohnojené půdy.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.