Objednávka semínek z Číny

Od: Datum: 28.10.15 12:49 odpovědí: 6 změna: 23.06.16 14:02

Ahoj,

objednávali jste si někdy semínka nějaké rostliny z Číny? Chtěla bych si objednat semínka orchideje s "opičí tváří". Viděla jsem je i v českých eshopech, ale z té Číny přes ebay je to prostě levnější. Myslíte, že je to dobrý nápad koupit od nich?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.15 14:07
Spíš než ebay bych si to našel na aliexpress. Před objednávkou je ale dobře se podívat po diskusích v intrnetu, jestli je vůbec reálné rostlinu toho konkrétního druhu ze semínka v domácích podmínkách vypěstovat. Jinak proti koupi semínek z číny nic nenamítám. Všechno mi zatím přišlo a vzešlo. Ale chce to samozřejmě přemýšlet hlavou a vyhnout se takovým očividným nesmyslům jako jsou semínka krásných duhových růží.
doplněno 28.10.15 14:10: http://chinaprices.us?q=monkey%20face%20orchid
Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.15 09:04

Totak a jak se v takovém obchodě platí? Já na Tvůj odkaz klikla, ale je to tam v librách. To klidně pošlete ze svého českého účtu koruny, nebo jak to děláte? Děkuji za vysvětlení. Já bych sice potřebovala jinou věc, ale těchto obchodů se bojím, protože nevím jak to funguje.

Datum: 03.11.15 09:03
No já jsem trochu paranoidní a taky mi přišlo nebezpečné cvakat přes internet do čínské tramtárie číslo karty a další údaje potřebné k vybílení konta, takže mám vedle účtu pro rodinné finance, ještě jedno konto u další banky která vede účty zdarma. Tam mám průběžně nějaký 2-3000 jen na obchody přes internet. Na hlavním účtu pak múžu zakázat použití karty v prostředí internetu a nemusím se o ni bát. To jen k tvému strachu platit přes internet kartou. Zbytek už napsal kolega. Normálně klikneš na buy now a před placením si ještě vše třikrát přečteš, protože aliexpress funguje i jako zprostředkovatel pro podnikatele a proto je občas u některého zboží poznámka že mninimální odběr je třeba 50 kusů. I když je cena uváděná za kus. U semínek za 5 centů by to tolik nebolelo, ale obědnat si 30 stejných triček, to už bys na výpisu z konta poznala

Od: orchid
Datum: 02.11.15 09:32

Platí se kartou. Dvě stě semen za dvacku i s poštou

http://www.aliexpress.com/ite…spm=2114.01020208.3.74.muQQmk

Od: radal
Datum: 21.06.16 15:27

ahojte uz jsem si tam objednal spoustu veci (taky se to da udelat ze jsi platbu kartou si aktivujete jen na dobu transakce pokud mate internetben... a nechat si na ucte jen pozadovanou castku ) no ale k veci objednal jsem si tam boruvky 200 ks ty potvory se chytly tarka vsechny japonske javory , cedry , citronovnik , ruze , sekvoi , a jeste par dalsich co ani nevim jak se jsmenuje uszpesnost byla v prumeru kliceni pres 50 % takze za 300 kc mam asi 600 rostlin ... + unas raselinu jsem musel koupit tak ta byla nejdrazsi z ciny jsme si objednal i za par korun kvetinace takze parada ...

+ cinani jsou zatracene poctivi ne jak tady cesti prodejci ze chcou za par seminek viz 5 seminek 50 kc a podobne castky ...

Datum: 23.06.16 14:02

Ta otázka je sice z loňska, ale zajímalo by mne, jak to dopadlo. Semínka orchidejí jsou docela slušný podvod, v domácích podmínkách orchideje ze semen nevypěstujete. Pokud chcete "opičí" orchidej, koukněte na druhy Masdevalia nebo Dracula.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.