Váš názor na kvalitu tújí

Od: Datum: 26.10.15 22:33 odpovědí: 2 změna: 29.10.15 17:08

Potřebuji na zahrádce udělat clonu pohledovou, protihlukovou a estetickou. Hodily by se mi tam asi nejlépe túje.Máte zkušenosti ,jaký je rozdíl ,podle vaší zkušenosti mezi tújí SMARAGD a BRABANT. Co by jste mi doporučili?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.15 22:38
avatar
Smaragdy jsou hustší (kompaktnější), nehrozí tolik rozvalení od sněhu. Za mě dávám bod Smaragdu. Mona
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.15 17:08
avatar

Souhlas, že Smaragdy jsou kompaktnější (mají hustší větvičky), ale mají kuželovitý růst, díky kterému se ani po letech nevytvoří zapojený porost, tj. budou stále vidět jednotlivé stromy kuželovitého tvaru, dále rostou pomaleji. Brabanty za několik let vytvoří zapojený porost, tj. souvislou stěnu, kde nepoznáte jednotlivé stromy, ale musíte je každý rok stříhat. Tam, kde stříháte, jsou větvičky velmi husté, stěna je pak opravdu krásná, v létě a vlastně většinu roku jsou taky pěkně svěže zelené, na zimu dostávají bronzový nádech. Záleží na okolnostech, jestli chcete opravdu neprůhlednou souvislou stěnu, pro tento účel bych já zvolila Brabant.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.