Určení listnatého stromu z parku

Od: Datum: 19.10.15 17:57 odpovědí: 2 změna: 24.10.15 22:30
avatar

Dobrý den,

jak můžete vidět na zveřejněném scanu, potřebuji určit druh listnatého stromu z pražského parku. Jedná se o listnatý strom s podélně rozbrázděnou kůrou, malými srdčitými listy střídavě postavenými a pokroucenými větvemi. Pomohla by mi, prosím, nějaká dobrá duše?

Hlavně NECHCI slyšet, ať si to mám najít sám nebo jiné blbosti ! Mám zde celkem nepříjemné zkušenosti. Poradna má sloužit všem, jen závisí na písemném projevu autora.

MichalSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 21:34

Dobrý večer, těch pár listů a kousky větviček mi hodně připomínají Topol osiku, ale chtělo by to fotku celého stromu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 22:30
avatar

Nic takového bych ti např. já neřekla,ráda bych ti poradila, nicméně, ti poradím to co minule. Tvoje fotky jsou neustále stejně ve velmi špatné kvalitě a nedostatečné. Pro správné určení druhu a klidně i kultivaru, když sbíráš stromy v parku, je nutné poskytnout více detailů jako je habitus stromu, kůra, detail listu, pupen, v dnešní roční době i plod. Jistě jsem ti to psala u tvých minulých dotazů, ale stejně si nedáš říct. Takhle můžu jen hádat na nějakou okrasnou jabloň nebo hrušeň.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.