Mravenci v květináči

Od: Datum: 19.10.15 15:36 odpovědí: 3 změna: 19.10.15 16:19

Zdravím. Přinesl jsem si z venku hlínu k zasazení kytky, a až doma si všiml, že je plná mravenců rezavých. I tak jsem kytku zasadil a důkladně zalil. Už je to pár dní a nic se neděje, žádná havěť není nikde vidět. Je možné, že se havěť utopila? Nebo mě čeká překvápko? Nějaké zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 15:43

Možné je i to ,že se Vám tam po čase objeví jejich kámošky mšice.Což nepřeju nikomu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.15 15:51

Já jsem si donesla od prodejce na ulici, mraveniště v květináči s tchýninými jazyky. Asi je letnil. Vyklopila jsem všechno, vyklepala z kořenů a zasadila do kvalitní čisté půdY. ;) Jestli vám mohu poradit, nesaďte do hlíny ze zahrady nebo z krtince. Hotový substrát z obchodu s rostlinami nebo z květinářství i v drogerii se dá koupit, je mnohem kvalitnější a bezpečnější. Ve sklepě v sáčku vydrží do příštího použití a celé to stojí nějakých 30 kč. A také nebudete muset tak brzy hnojit. V zemině bez hnojení bude kytka strádat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.10.15 16:19

Tahle kytka bude vděčná i za krtinec. Celé léto byla jen v lahvi s vodou, a žila taky, ale trochu zesvětlala ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.