Co je to za zelené houby?

Od: Datum: 19.10.15 09:58 odpovědí: 4 změna: 19.10.15 20:01

Ahoj, na zahradě se mi objevily tyto krásné zelené houby. Nevíte co je to zač? Severní Čechy, 250m n.m., ve spadaném listí pod kaštanem. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 10:15
Límcovka měděnková?
doplněno 19.10.15 11:51:

Nebo límcovka modrá. Oba druhy jsou zaměnitelné, rozpoznávacím znakem je prstenec, který je u l. měděnkové více znatelný, ale u l. modré je jen naznačený, nebo zcela chybí.

Ohodnoceno: 2x

Od: jentak
Datum: 19.10.15 11:43

Mohla by to být límcovka měděnková, ale ta roste na pařezech a tlejících větvích. Tak nevím.

Ohodnoceno: 0x

Od: nehoubar
Datum: 19.10.15 20:01
Děkuji za určení. Opravdu mě to zajímalo. Jsem překvapený, že jsou jedlé, možná to teda zkusim když jsou tak pěkné a pár jich tam je :) K tomu kde rostou jsem přemýšlel a v létě se nám na tom místě vysypalo trochu mulčovací kůry, tak možná proto tam teď jsou. A musím teda říct, že mě zaujalo, že jejich další název je lysohlávka měděnková, tak doufám že mě to neotráví. Na wikipedii píšou jen že jsou jedlé, ale zde ( http://www.houbareni.cz/houba.php?id=190) "Poznámka: Někteří odborníci tuto houbu označují jako mírně jedovatou, někde se běžně přidává do směsi."Každopádně děkuji za vaše odpovědi *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.